Praslička proti osteoporóze, na odvodnenie, pre krajšie nechty a vlasy

Praslička roľná sa už po dlhú dobu používa na odvodnenie ako účinné diuretikum. Diuretiká stimulujú obličky a zvyšujú tým množstvo vody a soli uvoľnenej do moču.

Zbavenie sa nežiadúcej tekutiny a soli môže byť dôležitou súčasťou liečby pre ľudí so zhoršenou funkciou obličiek alebo pre ľudí s edémom, pri ktorom sa v tele zadržiava nadmerné množstvo tekutiny.

Využitie tejto bylinky je však omnoho väčšie. Vďaka tomu, že podporuje absorbovanie vápnika a tvorbu kolagénu je prospešná aj pre zdravie nechtov, vlasov a zubov.

Praslička proti osteoporóze, na odvodnenie, pre krajšie nechty a vlasy – obsah článku

 

 

Ako vám pomôže praslička pri odvodnení

 

Praslička obsahuje chemické látky, ktoré môžu zvýšiť množstvo vylučovaného moču, ktoré telo produkuje.

Praslička roľná môže byť podľa výskumu účinné diuretikum. Zistilo sa, že v porovnaní s 25mg bežného diuretika hydrochlorotiazidom má praslička podobnú efektivitu pri odvodnení a navyše pri prasličke nedochádzalo k veľkej strate elektrolytov z tela.

Nevyše neboli spozorované ani žiadne nežiadúce účinky na pečeň a obličky a preto sa užívanie prasličky považuje všeobecne za bezpečné.

Hoci presný mechanizmus nie je 100% známy, diuretický efekt je pravdepodobne zabezpečený vďaka flavonoidom, saponínom a organickým kyselinám, ktoré stimulujú prietok krvi alebo vyvolajú inhibíciu tubulárnej resorpcie vody a iónov.

 

Ako vám pomôže praslička pri problémoch s obličkami

 

Praslička zvyšuje množstvo toku moču, ktorý môže pomôcť vypláchnuť obličkové kamene a môže potlačiť opuch a zápal. Vďaka jej antibakteriálnym, protizápalovým a antioxidačným účinkom pomáha k celkovému zdraviu močových ciest vrátane obličiek.

Praslička roľná sa pridáva taktiež do rôznych doplnkov výživy a bylinných zmesí na liečbu a prevenciu proti obličkovým kameňom, na liečbu inkontinencie a nočného močenia a celkovo pre zdravie močového mechúra.

 

Ako vám pomôže praslička na vlasy, kosti, nechty a chrupavky

 

Medzi ďalšie časté použitie prasličky patrí jej využiteľnosť na liečbu osteoporózy a na ďalšie problémy, ktoré súvisia s nedostatkom vápnika a kolagénu. Praslička roľná má vysoký obsah oxidu kremičitého, ktorý pomáha pri absorpcii a využití vápnika a tvorbe kolagénu.

Taktiež, mnohé látky, ako napríklad Vitamín D, síran zinočnatý, L-lyzín, L-prolín, L-arginín a L-askorbová kyselina urýchľujú mineralizáciu tvorby kostnej hmoty a tvorby kostí prostredníctvom syntézy kolagénu.

Kombinácia týchto látok a extraktu z prasličky roľnej sa ukázala ako veľmi účinná pri liečbe a prevencii osteoporózy.

Odhaduje sa, že oxid kremičitý obsiahnutý v prasličke roľnej môže mať výrazný vplyv na podporu účinnosti týchto látok a teda môže pomôcť proti rednutiu kostí.

Navyše, táto podpora absorpcie vápnika a podpora tvorby kolagénu môže byť užitočná aj pre zdravie vlasov a nechtov, ktoré potrebujú vápnik a kolagén pre ich zdravý vzhľad.

 

Praslička roľná – prírodné diuretikum

 

Praslička roľná má močopudný účinok a používa sa ako prírodné diuretikum. Praslička priaznivo vplýva na:

 

  • Odvodnenie organizmu
  • Zdravie obličiek
  • Zdravie vlasov, kostí, nechtov a chrupaviek vďaka zvýšeniu absorpcie vápnika a tvorby kolagénu
  • Posilnenie kognitívnych funkcií
  • Zdravie ciev vďaka obsahu kyseliny chicorove

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.