Detoxikácia čriev

Detoxikácia čriev

Detoxikácia čriev – očista čreva

 

Ďalšou často vyhľadávanou frázou je detoxikácia čriev – očista čriev. V tomto článku si povieme niečo viac na túto tému, keďže vás toľko zaujíma. Stav vášho hrubého čreva výrazne ovplyvňuje imunitný systém vášho organizmu. Hlavným faktorom ovplyvňujúcim stav vášho hrubého čreva je strava.

Súste sa pozrieť na prvú rastlinu ktorú máte v kvetináči vo svojej kancelárií alebo byte. Vy ste rastlina, pôda v kvetináči je potrava a kvetináč sám o sebe je hrubým črevom. Ak rastlinku z kvetináča vytiahnete vidíte množstvo malých korienkov ktoré má. Podobne to funguje aj vo vašom hrubom čreve. Steny vášho hrubého čreva sú pokryté podobnými korienkami ako má rastlina a tie z potravy ktorú konzumujete ( podobne ako rastlina z pôdy) prijímajú dôležité látky pre chod vašeho tela.

V našom tele je to samozrejme hodne komplikovanejšie, ale princíp ostáva zachovaný. Problém nastáva pri nevhodnej kombinácií jedál a ich veľkom množstve ktoré si denne servírujeme na tanier. Ak napríklad skombinujete mäso a zemiaky (čo je bežná kombinácia nášho jedálnička) vaše telo na ich spracovanie potrebuje rôzny čas. Zemiaky dokáže stráviť za hodinu, ale mäso strávi až za 3-7 hodín. Ak nieje vaša tráviaca sústava schopná stráviť takto zmiešané pokrmy, ich nestrávené zbytky sa usadzujú v hrubom čreve – lepia sa na steny hrubého čreva a vytvárajú usadeniny.

Takto zanesené črevo je zdrojom toxínov ktoré sa tvoria v usadeninách a vytvorené toxíny sa skrz črevo – krv dostávajú do celého tela. V hrubom čreve sa nachádza mikroflóra – vyše 500 druhov baktérií ktoré majú za úlohu pracovať vo váš prospech. Nadmerná konzumácia živočíšnych bielkovín spôsobuje proces zahnívania čím vzniká jedovatý plyn metán ktorý tieto baktérie ničí. Tým sa naruší celá mikroflóra a vaše hrubé črevo má problém. Ak sa váš organizmus dostane do tohto bodu, je detoxikácia čriev už nevyhnutná.

 

Ako sa prejaví zanesené hrubé črevo ?

 

detoxikácia čriev očista čreva

  • Žltý povlak na jazyku
  • Skazený dych
  • Náhle bolesti hlavy
  • Apatia, ospalosť
  • Zápcha
  • Kŕče v bruchu
  • Plynatosť
  • Kožné exémy

 

Prevencia : to čo sme písali pri detoxikácii obličiek a pečene platí aj pre hrubé črevo. Škodia mu hlavne živočíšne bielkoviny (mäso), vajcia, čokolády, cukor, výrobky z bielej múky, mlieko, káva.

Hrubému črevu pomôže kefír, dobre prežutá strava, zdravé stravovacie návyky – správna kombinácia jedál, strava bohatá na vlákninu, minerály a vitamíny.

Prirodzená detoxikácia čriev prebieha pomocou nerozpustnej vlákniny ktorá zo sebou strháva nestrávené kúsky potravy. Takáto vláknina sa nachádza v ovocí, zelenine, celozrnných výrobkoch, bylinkách (benedikt lekársky, cesnak medvedí, mäta pieporná, prírodný íl (obsahuje detoxikačná kúra prodetox), skorocel indický – psylium, …) a riasach – chlorella a spirulina. O nich ste už určite počuli.

A opäť pohyb pohyb pohyb! Detoxikácia čriev neprebehne bez pohybu. Takže veľa pohybu alebo cvičenie zlepší peristaltiku čriev čo umožní lepšie vyprázdňovanie a tým sa zlepší celá detoxikácia čriev.

Jednou z ciest ako očistiť už zanesené hrubé črevo je klystír. U ľudí dosť nepopulárna metóda, no určite účinná. Netreba však klystír robiť často. Ďalšie metódy sú o niečo menej “zaujímavé” : kefír, jablčná šťava, sušené ovocie, atď. Tých spôsobov je skutočne mnoho a ku každému sa dá napísať samostatný článok možno aj kniha. My vás nabádame k prevencii a pravidelnej detoxikácii celého organizmu. Naša web stránka sa zameriava na všetky možné druhy detoxikačných spôsobov. Bolo by omylom myslieť si, že detoxikovať jeden z orgánov stačí. V organizme človeka orgány navzájom spolupracujú a nefungujú samostatne, preto aj detoxikačná kúra musí byť komplexom ktorý zahŕňa organizmus ako celok.

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.