Chlorella a Zelený Jačmeň

Chlorella a Zelený jačmeň je ideálnou kombináciou pre každého kto plánuje detoxikovať svoj organizmus. Zelený jačmeň a chlorella sú dve superpotraviny takzvané “superfoods” ktoré sa navzájom dopĺňajú. Zelený Jačmeň víťazí obsahom betakaroténu, biotínu, niacínu, kyseliny listovej a vitamínmi skupiny A, B1, B2, B5, B6, C, E a K. V neposlednom rade dodáva telu vysoké množstvo potrebných minerálnych látok. V organizme spúšťa detoxikačné procesy a preto stojí právom na vrchole detoxikačnej pyramídy.

Chlorella je zase vynikajúcim doplnkom pre Zelený Jačmeň hlavne z dôvodu obsahu chlorofylu s obsahom CGF a obsahom vlákniny. Chlorella obsahuje vlákninu, ktorá na seba viaže nežiaduce látky v tráviacom trakte, čím pomáha čisteniu čriev. V tomto detoxikačnom balíku sa nachádza práškový Zelený Jačmeň 100 gramov a 750 tabliet Chlorelly.

 

Ako najúčinnejšie kombinovať Zelený Jačmeň a Chlorellu?

 

Ráno začnite Zeleným Jačmeňom nalačno. 1 kávovú lyžičku rozpustíte v 200 ml vlažnej vody (nie teplej ani horúcej) alebo v džúse. Nepoužívajte minerálne vody. Požite čistú vodu z vodovodu prípadne balenú vodu neperlivú. Tak isto urobte aj večer 2 hodiny pred spaním.

Chlorellu počas dňa užívajte v dávkach 2-3 tablety na raňajky, 5 na obed, a opäť len 2-3 tablety večer. Chlorella má praktickú tabletovanú formu takže je vhodná na celodenné užívanie.

Takouto kombináciou Zeleného Jačmeňa Chlorelly dosiahnete ideálny pomer vhodný pre účinnú detoxikáciu organizmu.

 

V čom vám Detoxikačný balík Zelená Dvojka pomôže?

 

 • Detoxikuje a odkysľuje organizmus
 • Artritída
 • Astma
 • Pomáha znižovať hladinu cholesterolu
 • Spomaľuje bunkové starnutie
 • Znižuje výskyt rakoviny
 • Chráni naše srdce a pôsobí ako prevencia srdcovocievnych ochorení
 • Pomôže pri kožných problémoch, akné
 • Prispeje k rýchlejšej rekonvalescencii,  rýchlejšie hojenie rán
 • Podporí chudnutie
 • Bojuje proti chudokrvnosti
 • Pomáha pri cukrovke
 • Plynnatosť, nadúvanie, zlé trávenie, zápcha, hnačka
 • Podporí imunitný systém
 • Vďaka vysokému obsahu vápnika pomáha predchádzať osteoporóze a rednutiu kostí

 

Čo je Zelený  jačmeň?

 

Zelený jačmeň, je výživový doplnok, ktorý obsahuje sušenú šťavu z mladých lístkov jačmeňa, so širokým spektrom výživných látok. Minerálne látky a vitamíny sa nachádzajú v zelenom jačmeni v prirodzenej, organicky viazanej forme.

 

Prečo Zelený jačmeň?

 

Na trhu existuje viacero prípravkov zeleného jačmeňa (mladého jačmeňa). Vo väčšine prípravkov nájdeme, hlavne v tých lacnejších, sušené a zomleté listy jačmeňa s obsahom nestráviteľnej celulózy.

Zelený jačmeň je vytlačená sušená šťava z mladých lístkov jačmeňa. Jedna lyžička prášku Zelený jačmeň zodpovedá približne 50-60 gramom čerstvej vytlačenej šťave.

Jedná sa teda o vysoký koncentrát výživných látok, ktorý je 100% rozpustný vo vode.

Vstrebateľnosť a dostupnosť vitamínov, minerálov a ostatných zložiek je v prípade takéhoto prípravku vyššia ako v prípade sušenej, zomletej rastliny.

Zelený jačmeň – je organicky pestovaný, to znamená bez chemických látok, pesticíd a umelých hnojív. 

 

Oplatí sa kúpiť “lacný jačmeň”?

 

Spôsob spracovania jačmeňa do podoby prášku má vplyv na niekoľko zásadných vecí – v prvom rade je to kvalita produktu a taktiež jeho cena. V súčasnej dobe sú dostupné tri hlavné podoby mladého zeleného jačmeňa:

 

Sušená šťava z listov zeleného jačmeňa – získava sa lisovaním mladých listov hneď po zbere rastliny s následným šetrným sušením pri nízkych teplotách. Tým sa zachová kvalitavysoká koncentrácia a prirodzené spektrum všetkých živín. Je charakteristický svojou krásnou zelenou farbou, typickou vôňou a chuťou ktorú si mnohí ľudia doslova obľúbili.

 

Zelený (mladý) jačmeň extrakt – pri tomto spôsobe spracovania sa jačmenné listy vyluhujú vo vode a následne sa táto tekutina suší na prášok. V takomto produkte sa nachádza ochudobnené spektrum živínkvalita samotného extraktu závisí od dĺžky a teploty lúhovania a spôsobu sušenia. Nedosahuje sa kvalita lisovanej šťavy z listov.

 

Sušené listy zeleného jačmeňa – Pri tomto spracovaní sa zberané listy mladého jačmeňa vysušia a celé podrvia na prášok. V závislosti od spôsobu a kvality sušenia je prášok zelenej alebo hnedej farby. Ide v podstate o lacnú variantu zeleného jačmeňa.

 

Rovnaké množstvo z prášku Zelený jačmeň zodpovedá približne 5 násobku prípravku, ktorý obsahuje sušené listy jačmeňa. To znamená 5 krát toľko vitamínov, minerálnych látok, enzýmov v tej istej dávke. Takže buď zvýšime dávky prípravku zo sušených, pomletých listov, alebo prijmeme oveľa menej živín v porovnaní s nápojom z lisovanej šťavy.

 

Čo je Chlorella?

 

Chlorella je jednobunkový organizmus, ktorý žije na našej planéte už asi 2 milióny rokov. Ide o zelenú sladkovodnú riasu. Riasy sa používajú už veľmi dávno ako vhodný zdroj živín, hlavne bielkovín, minerálnych látok a vitamínov. Boli súčasťou potravy Aztékov, a morské riasy boli a aj stále sú rozšírené hlavne v orientálnej kuchyni. Vedci intenzívne začali študovať Chlorellu v období prvej a druhej svetovej vojny a pokračovali v tom aj neskôr, hlavne v USA a v Japonsku.

Vďaka svojmu komplexnému zloženiu a vhodnej „predpríprave“, čím sa zabezpečí vysoká strávitelnosť, máme možnosť nášmu organizmu dodať výživné látky vo vyváženom pomere a v ich prirodzenej forme v akej ich príroda vytvorila.

 

Na trhu existuje viacero druhov Chlorelly. Z hľadiska kvality ich môžeme odstupňovať nasledovne:

 1. Chlorella pestovaná heterotrofným spôsobom. Táto Chlorella je pestovaná najmoderňejšou technológiou, má konštantne vysokú kvalitu, s mnohými prednosťami pre konzumenta v porovnaní s „klasickou“ Chlorellou (viď nižšie). Na Slovensku jedine Chlorella – Altevita patrí do tejto kategórie.
 1. Chlorella s dezintegrovanou bunkovou stenou, alebo tzv. BCW (Broken Cell Wall) Chlorella. Pri rozrušení, dezintegrácii bunkovej steny sa spravidla znehodnucuje aj vnútro bunky, teda výživné látky. Preto kvalita týchto prípravkov je kolísavá, stráviteľnosť je často nízka a majú silnú až nepríjemnú chuť a vôňu.
 1. Chlorella bez dezintegrácie bunkovej steny. Tieto prípravky obsahujú riasu, ktorá je prakticky nevyužiteľná pre náš organizmus, keďže obsahuje neporušené bunkové steny. Sú to zároveň najlacnejšie prípravky na trhu.

 

Samozrejmosťou by malo byť, že tablety neobsahujú žiadne pomocné látky iba čistú, sušenú biomasu sladkovodnej riasy Chlorella.

 

Aké sú skúsenosti?

 

zelený jačmeň skúsenosti

skúsenosti užívateľov zeleného jačmeňa z portálu Modrykonik.sk

zelený jačmeň skúsenosti

skúsenosti užívateľov zeleného jačmeňa z portálu Modrykonik.sk

zelený jačmeň a chlorella skúsenosti užívateľov

skúsenosti užívateľov zeleného jačmeňa a chlorelly z portálu Zdravie.sk

zelený jačmeň skúsenosti

skúsenosti užívateľov zeleného jačmeňa a chlorelly z portálu Zdravie.sk

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.