Chlorella a jej cena

Chlorella a jej cena

Ozaj a aká je vlastne cena vášho zdravia? Z každej strany počúvam, že zdravie ani život človeka sa nedá vyčísliť.  Zdravie je vraj tak veľmi cenné, že jednoducho jeho cena ani nemôže existovať. Ak je skutočne zdravie tak cenné prečo sa k svojmu telu správajme tak ako sa správame? Po rokoch humpľovania začne haprovať a stavať sa na odpor a človek povie že ho zdravie zradilo pritom je to opačne.

Je to trochu paradox tak ako povedal dalajláma.

Keď sa pýtali Dalai Lamu, čo ho na ľudstve najviac prekvapuje, odpovedal:

 

Ľudia.

Pretože obetujú zdravie, aby zarobili peniaze;

potom obetujú peniaze,aby znovu získali zdravie.

Potom sa tak znepokojujú budúcnosťou, že si neužívajú prítomnosť, a tak nežijú ani v prítomnosti ani v budúcnosti.

A žijú tak, akoby nikdy nemali zomrieť, a potom zomrú bez toho, aby predtým žili.

 

Chlorella a jej cena – obsah článku

 

 

To, že ste na tomto webe len svedčí o tom, že hľadáte spôsob ako sa cítiť lepšie. Píšem o detoxikácií organizmu a o množstve spôsobov ako sa opäť cítiť lepšie či vyriešiť svoje zdravotné problémy. V rámci detoxikácie nezabúdam ani na “superfoods” čiže superpotraviny ktoré dokážu organizmus zbaviť škodlivýn. Jedným z ďalších spôsobov ako detoxikovať je aj detoxikácia Chlorellou. Chlorella je jednobunková sladkovodná riasa, ktorá sa na našej planéte objavuje už od obdobia praveku. Jej názov je odvodený z latinského zelený a malý. Táto sladkovodná riasa má mnoho odrôd a druhov, no najpoužívanejšie sú chlorella pyrenoidosa a chlorella vulgaris. Najčastejšie používanou je chlorella pyrenoidosa, pretože má najväčšiu schopnosť viazať na seba toxíny.

Každá jedna bunka chlorelly obsahuje vyvážený, bohatý komplex prírodných živín, minerálov a vitamínov. Absolútne prvenstvo drží chlorella v obsahu vitamínov skupiny B, ktorých obsahuje viac ako hovädzia pečeň či pivovarnícke kvasnice. Obsahuje tiež teda antioxidanty a vitamín C, ktorým pomáha bojovať proti nežiaducim účinkom voľných radikálov. Udáva sa, že chlorella, so svojím obsahom 16mg na 100g, dodá telu až 17x viac vitamínu C ako pomaranče. Zaujímavý je tiež obsah betakaroténu, až 84,4mg na 100g, vďaka ktorému máme zdravú a silnú pokožku a oči.

V chlorelle nájdeme široké sprektrum minerálnych látok, od selénu až po draslík . Vďaka vysokému obsahu železa pomáha bojovať s chudokrvnosťou. Silným kostiam a zubom pomôže vápnik, ktorý sa v tejto zelenej riase nachádza vo vysokom množstve, až 718mg na 100g. Aminokyseliny ktoré obsahuje sú nevyhnutné, nielen na tvorbu svalov, kostí a zubov, ale aj pre správnu funkciu mozgu. Poznáme 20 základných druhov aminokyselín, pričom v chlorelle je obsiahnutých až 18 z nich.

chlorella skúsenosti

 

Ďalšou veľmi významnou detoxikačnou zložkou chlorelly je chlorofyl. Nachádza sa ho tu až 2,5%, čo je najviac zo všetkých dostupných zdrojov chlorofylu na zemi. Chlorofyl má množstvo pozitívnych účinkov na náš organizmus. V prvom rade je obrovským zdrojom horčíka, ktorý zlepšuje psychický stav, reguluje funkciu štítnej žľazy a zúčastňuje sa na nervovo-svalovej dráždivosti. Vedci tiež dokázali, že toto zelené rastlinné farbivo urýchľuje hojenie rán a bráni zápalom. Zaujímavé tiež je, že svojím zložením sa podobá červenému krvnému farbivu, hemoglobínu, čím sa stáva pre telo známou, ľahko spracovateľnou, látkou.

Chlorella totiž obsahuje aminokyselinu tryptofan, z ktorej sa v tele tvorí serotonín, hormón šťastia a radosti. Bez neho človek môže upadať do depresií, strácať vyrovnanosť či cítiť prílišnú únavu. Večer je serotonín premieňaný na melatonín, vďaka ktorému naše telo ľahšie zaspáva.

Nebúdame ani na chlorellin. Táto látka je považovaná za prírodné antibiotikum. Pri liečbe chemickými antibiotikami je častým problémom narušená črevná mikroflóra. Je potom nutné prijímať probiotiká aby sa zničené črevné baktérie opäť obnovili. Chlorellin však pôsobí len proti patogénnym organizmom, takže črevná mikroflóra ostane neporušená. A v neposlednom rade je súčasťou chlorelly aj CGF. Práve CGF je najsilnejšia zložka chlorelly. CGF podporuje regeneráciu tkanív, delenie a rast buniek. Stimuluje tvorbu lymfocytov, zodpovedných za syntézu protilátok, ktoré zabezpečujú imunitu organizmu, podporuje tvorbu červených krviniek. Ďalšou výnimočnou schopnosťou tohto rastového faktoru je, schopnosť zrýchľovať regeneráciu tkanív, čím sa chlorella stáva nezastupiteľným pomocníkom pri liečení chronických zápalov, ekzémov, vredov, popálenín či zle sa hojacich rán.

 

chlorella a detoxikácia
 

Čo Chlorella dokáže?

 

  • Detoxikácia tela (viaže toxické látky a ťažké kovy)
  • Zvyšuje sexuálnu aktivitu
  • Urýchľuje hojenie rán, popálenín a odrenín
  • Pomáha pri liečbe akné, vyrážok a pod
  • Podporuje trávenie, pomáha pri hnačke, zápche a iných tráviacich ťažkostiach
  • Podporuje chudnutie
  • Zlepšuje obranyschopnosť organizmu voči baktériám a vírusom
  • Pomáha predchádzať osteoporóze a rednutiu kostí
  • Dokáže spevniť ďasná okolo zubov, zastaviť krvácanie
  • Urýchluje rast svalových buniek a skrátiť čas regenerácie poškodených tkanív.

 

Ako chlorellu užívať?

 

Tablety sa vždy užívajú 3x denne, pričom muži prijímajú 5-6 tabliet, ženy 4-5 tabliet a deti 2-3 tablety.

Chlorellu je vhodné užívať pol hodinu pred jedlom, u diabetikov tesne po jedle. Možností ako ju konzumovať je niekoľko, prvou je klasické zapitie dostatočným množstvom vody. Pri tomto spôsobe sa chlorella vstrebáva až v žalúdku a tenkom čreve, kde účinne napomáha zmierniť ťažkosti. Druhou možnosťou je chlorellu rozhrýzť, no niekomu môže robiť problém navyknúť si na jej prenikavú chuť.

Treťou možnosťou užívania je cmúľanie. Táto možnosť je najúčinnejšia, pretože trávenie a vstrebávanie účinných látok sa začína už v ústnej dutine. Pomáha najmä pri zápaloch zubov a ústnej dutiny a zápachu z úst. Poslednou možnosťou je vonkajšie užívanie, kde tabletku chlorelly rozdrvíme a spolu s vodou vymiešame na jemnú pastu, ktorou potierame postihnuté miesta.

V prípade, že užívate iné lieky, dbajte nato, aby bol odstup medzi danými liekmi a chlorellou aspoň 1 hodina. Dôležité je tiež podotknúť, že chlorella je čisto prírodný produkt, ktorým nie je možné sa predávkovať. Keďže chlorella účinne detoxikuje organizmus je vhodné počas užívania zvýšiť príjem tekutín. Začiatky užívania môžu sprevádzať bolesti hlavy, nevoľnosť, svrbenie pokožky či mierne hnačky. Je preto dôležité chlorellu začať užívať pozvoľna a postupne jednotlivé dávky zvyšovať až na odporúčané dávkovanie.

Viditeľné výsledky možno sledovať po 1-6 mesiacoch užívania, preto je dôležitá najmä vytrvalosť v užívaní. Postupne ako budete chlorellu do svojho jedálnička pridávať, sledujte svoju stolicu. Pravdepodobne získa tmavozelenú farbu ako znak účinnej detoxikácie.

Chlorella je čisto prírodný produkt, preto je vhodný pre úplne všetkých, ale aj tu platí, že ak si niečím nie ste istý (napríklad máte silnú hnačku, či iné tráviace problémy) poraďte sa o vhodnosti chlorelly, ešte pred začiatkom užívania, so svojim lekárom. Alergické reakcie sú v súvislosti s chlorellou výnimočné.

Ak sa objaví búrlivejšia reakcia, prerušte užívanie a po týždni začnite znova. Skutočná alergická reakcia je sprevádzaná silnými komplikáciami už od prvej tabletky, v takomto prípade sa poraďte o ďalšom postupe so svojím lekárom.

 

Aká je cena za Chlorellu?

 

Chlorellu môžete kúpiť buď v práškovej forme alebo vo forme tabliet.

V prípade tabliet sa jedná v podstate len o lisovaný prášok, takže sa nemusíte obávať rôznych iných pridaných zmesí.

V tabletovej forme kúpite cca chlorellu do 20 Eur v závislosti od počtu tabliet resp. gramáže.

Dávkovanie je všeobecne 3x denne 5 tabliet.

Moje skúsenosti

 

Moje skúsenosti sú skôr spojené spolu s užívaním Zeleného Jačmeňa a Chlorelly súčasne. Chlorellu samotnú som neužíval. Iba v kombinácií so Zeleným Jačmeňom. Zelený Jačmeň som užíval 4 mesiace a kombináciu jačmeňa s chlorellou som užíval súčasne 2 mesiace. Pozitívne výsledky som dosiahol hlavne v zlepšení stave pokožky a straty únavy.

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.