Očista kĺbov bobkovým listom – test, recenzia, skúsenosti

Očista kĺbov bobkovým listom – test, recenzia, skúsenosti

Očista kĺbov bobkovým listom

 

Očista kĺbov bobkovým listom je pomerne známy recept ktorý sa šíri internetom a tieže túto očistu môžete nájsť aj v niektorých knižných publikáciách o alternatívnej liečbe. Ja som na recept očisty kĺbov bobkovým listom narazil v knihe „Michaela Tombaka – Je možné žít 150 let?“ ktorú som dostal kedysi darom. Pravdupovediac som tento recept nikdy neskúšal a tak ma napadlo, že by som už konečne mohol.

O všetkých účinkoch a použití Bobkového listu si prečítajte náš článok : Vavrín pravý – Bobkový list

Očista kĺbov bobkovým listom – test, recenzia, skúsenosti – obsah článku

 

 

Cieľom tejto kúry je zbaviť sa usadenín solí v kĺboch a tiež zbaviť sa bolestí pri zmenách počasia a kĺbovej únavy. V kĺboch sa usádza soľ kyseliny močovej a vápenaté sedminy ktoré môžu spôsobovať dnu či bolesti pohybového aparátu.Túto očistu by ste mali vykonávať až po očiste čriev.

 

Očista kĺbov bobkový listom by mala pomôcť pri:

 

 • pri bolesti a únave kĺbov
 • pri dne
 • chorobách močového mechúra
 • impotencii a zníženom libide
 • pri bolestiach v kostiach, krížoch a bolestiach sedacieho nervu
 • pri trombóze pečene

 

Recept

 

K očiste kĺbov potrebujete 15 gramov bobkového listu. Kúra trvá 3 dni.

1 deň : 5 gramov bobkového listu podrvte, hodte do 300 ml horúcej vody a na miernom ohni varte 5 minút. Následne odvar vlejte do termosky a nechajte lúhovať 5 hodín. Následne precedte a pite po malých dúškoch každých 30 minút po dobu 12 hodín. Odvar sa nesmie vypiť naraz!!!

Výhodou tejto kúry je pomerne nízka cena a dobrá dostupnosť vavrínu – bobkového listu

 

Dôležité informácie

 

Behom kúry musíte vynechať mäso, vajcia, mlieko, tvrdé syry, tvaroh a pod. Počas kúry sa podľa Michaela Tombaka môže objaviť zmena farby vylučovaného moču od zelenej až po svetlo červenú. Počas kúry sa tiež môžu dostaviť bolesti kostí či zvýšená telesná teplota. Mal by to byť normálny jav. Najlepším obdobím pre vykonanie tejto kúry je leto. Túto kúru by ste mali absolvovať raz ročne v dvoch etapách so 7 dennou prestávkou.

 

Moje skúsenosti

 

Musím teda povedať, že dna ani problémy kĺbov či bolesti kostí ma zrovna netrápia. Počas kúry som sám na sebe zaznamenal mierne bolesti kĺbov (ktoré bežne nemávam). V treťom – poslednom dni kúry som cítil návaly tepla avšak zvýšená teplota sa nedostavila. Farba moču sa počas kúry nijak nezmenila. Môj záver je teda taký, že očista kĺbov odvarom z bobkového listu sa nijako citeľne na zdravotnom stave neprejavila.

 

Bobkový list alebo inak nazývaný aj ako vavrín pravý môžete použiť na mnoho spôsobov. Využiť ho môžete pri varení alebo si z neho môžete spraviť odvar a vyskúšať našu očistnú kúru bobkovým listom.

 

 • Bobkový list môžete využiť ako zdroj vitamínov A, B a C
 • Je vhodný do polievok, k dusenému mäsu, rybám, do zeleninových pokrmov, rôznych omáčok atp.
 • Bobkový list môžete použiť na už vyššie spomenutú očistnú kúru vo forme odvaru
 • Vavrín taktiež podporuje trávenie, pomáha pri nadúvaní, migréne a má upokojujúce účinky

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.