Detoxikačná kúra s citrónom

Detoxikačná kúra s citrónom

Zvyk je železná košeľa. Tak vraví jedno ľudové porekadlo. A je to skutočne tak. To čo sa naučíte robiť pravidelne akoby sa stávalo vašou súčasťou a bez niektorých svojich rituálov si už neviete ani deň predstaviť. Ak sa vaším zvykom či už spomínaným rituálom stávajú pozitívne veci, tým lepšie pre vás. My vás v tomto článku chceme priviesť na jeden takýto pravidelný rituál. Naša stránka sa volá detoxikačná kúra, a teda sa snažíme vám poskytovať čo najviac informácií ohľadom samotnej detoxikácie a rôznych možnostiach ktoré v rámci detoxikácie máte. Dnes prišla na rad detoxikačná kúra s citrónom.

 

Detoxikačná kúra s citrónom? Ako na to?

 

Princíp je skutočne jednoduchý. Spočíva v pití vody s citrónovou šťavou. Návod na prípravu je jednoduchý. Do pohára s vlažnou až teplou vodou (nie vriacou!) vyžmýkate polovičku citróna a nápoj vypijete. Voda musí byť prevarená. Takže vodu prevaríte necháte ju trochu vychladnúť, pokým jej teplota nebude optimálna a do nej nažmýkate pol citróna. Je dobré si spraviť z tejto činnosti niečo ako rituál, zvyk – takže ideálne by bolo vymeniť rannú kávu za citrónovú vodu. Takto vyrobený nápoj odporúčame piť hneď ráno. Detoxikačná kúra s citrónom je ideálnou celoročnou detoxikačnou kúrou pre váš organizmus. Vyskúšajte uvidíte.

 

Detoxikačná kúra s citrónom. V čom pomáha?

 

detoxikačná kúra s citrónom

  • pomáha chudnúť
  • udržiava telo hydratované
  • zlepšuje trávenie
  • dodáva vitamín C
  • optimalizuje pH v tele
  • znižuje celulitídu
  • pomáha obličkám

 

Na záver by sme chceli ešte niekoľko upozornení.

Citrónov by sa mali vyvarovať alergici, ktorí trpia alergiami na citrusové plody.

Citrónová šťava ktorú takto vypijete môže čiastočne narušiť vašu zubnú sklovinu, keďže vápnik a akákoľvek kyslá látka sa neznášajú. Preto odporúčame po vypití nápoja, vypláchnuť ústa čistou vodou, čo čiastočne zníži kyslé pH v ústach. 

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.