Ako odkysliť organizmus

Ak si kladiete otázku ako odkysliť organizmus, môžete dostať množstvo rôznych odpovedí. Jednoducho preto, lebo odkysliť organizmus sa dá na množstvo spôsobov a rôznymi postupmi.

 

Ako odkysliť organizmus bez užívania doplnkov?

Odkyslenie organizmu prebieha prirodzene každý deň, pretože organizmus si svoje pH dokáže veľmi účinne regulovať sám. Výživové doplnky sú výhodné v tom, že dokážu proces odkyslenia značne urýchliť.

Detoxikácia a odkyslenie spolu úzko súvisia. Telo človeka sa prebytočných kyselín zbavuje prostredníctvom obličiek, vylučovacej sústavy, cez pokožku a tiež dýchaním. Jedná sa o detoxikačné kanály ktoré teda môžeme pri odkyslení využiť.

 

Niekoľko typov ako pomôcť odkysleniu

V prvom rade je nutné zaradiť do svojho života pohybové aktivity. Na odkyslenie je však vhodné robiť pohybové aktivity, ktoré sú ľahké. Ide najmä o prechádzky, jazdu na bicykli, či plávanie. Avšak pri týchto pohybových aktivitách sa nesmie jednať o prepínanie.

Ťažší fyzický pohyb spôsobuje tvorbu kyseliny mliečnej v svaloch a to je to, čo nechceme. Ľahký fyzický pohyb naopak dokáže povzbudiť látkovú výmenu čo je pri prekyslenom organizme dôležité.

Druhým bodom by malo byť dopĺňanie minerálov. Pri prekyslenom organizme nastáva stav demineralizácie. Váš organizmus neutralizuje kyslé prostredie práve pomocou minerálov a tak ich dopĺňanie je alfa a omega pri odkyslení.

V podstate sa o dopĺňanie minerálov snažia hlavne výživové doplnky. Telu však môžete zabezpečiť množstvá minerálov aj zásadotvornou stravou, máme na mysli hlavne zeleninové šťavy, zelené nápoje.

Dôležité je dodávať telu minerály sodík, draslík, vápnik, horčík a železo vo zvýšenej miere počas dlhšieho obdobia.

 

Pramenitá voda a čaje

Ak sa snažíte odkysliť svoj organizmus mali by ste piť čistú vodu. Voda by nemala byť minerálna !!! Ideálna by bola premenitá voda (horská voda). Asi sa však budete musieť zmieriť s vodou ktorá vám tečie z kohútika. Takúto vodu nechajte nejaký čas odstáť. Do takejto vody odporúčame pridať časť citrónovej šťavy.

Odkyselenie môžete podporiť aj pitím čajov a vody (ideálne horskej vody)

 

Ak by ste s pitím vody, či vody s citrónom mali problém, pite bylinkové čaje. Tie sú pri odkyslení vhodným doplnkom a na trhu tiež nájdete čaje, na ktorých sa priamo píše, že slúžia na odkyslenie.

Veľmi vhodnými čajmi sú napríklad:

 • žihľavový
 • mätový
 • zázvorový
 • Rooibos
 • Lapacho
 • Guduchi

Bylinkové čaje by ste mali pravidelne striedať.

 

Zmeňte jedálniček

Zmena jedálnička by mala byť v prípade prekyslenia nevyhnutnosťou. Prekyslenie väčšinou vzniká práve v dôsledku nesprávnej kombinácie stravy a prílišného používania rafinovaných potravín.

Kyselinotvorné potraviny by ste teda mali čiastočne obmedziť prípadne ich konzumáciu spestriť jedlami zásadotvornými. K obedu si teda pravidelne servírujte zeleninu, šaláty a pod.

Skúste obmedziť potraviny ako cukor, droždie, mäso, vajíčka, mliečne výrobky, výrobky z bielej múky a alkohol.

 

Váš žalúdok nemá zuby!

Je síce pravdou, že žalúdok produkuje veľmi silnú kyselinu ktorou rozkladá potravu avšak pri konzumácií mu môžete veľmi pomôcť. Základom správneho stravovania je aj dôkladné prežúvanie stravy.

Hltavý spôsob jedenia spôsobuje, že váš žalúdok musí na spracovanie potravy pracovať intenzívnejšie, dlhšie a tiež musí vylúčiť viac kyseliny. Hovorí sa že „dobre prežuté = napoly strávené“ a je to skutočne tak.

Stravu by ste mali prežúvať intenzívne a už v ústach z nej vytvoriť kašu. Takto dobre prežutá strava nezaťaží tráviaci systém čo tiež pomôže zmierniť prekyslenie.

 

Doprajte si oddych a zásaditý kúpeľ

Pre regeneráciu je dôležitá fáza spánku a oddychu. Počas spánku váš organizmus pracuje na očistných procesoch. Aj to je dôvod prečo ranný moč býva najkyslejší. Dostatok spánku umožní vašemu telu regenerovať a odkysliť organizmus.

Odkyselenie organizmu môžete podporiť taktiež pridaním himalájskej, magnéziovej alebo morskej soli do kúpeľa

 

Pomôcť organizmu v odkyslení môžete aj zásaditými kúpeľmi. Koža je náš najväčší orgán ktorý sa podieľa na vylučovaní toxínov. Kúpaním v zásaditej vode podporíte odkyslenie organizmu.

Použiť môžete himalájsku, magnéziovú či morskú soľ. Telo je dobré dostatočne premasírovať kefou aby sa povzbudil lymfatický systém prekrvila pokožka a podporilo sa vylučovanie toxínov.

Mohlo by vás zaujímať - Himalájska ružová soľ od Altevity

100 % himalájska soľ vo výhodnom balení, ktoré vám postačí na solenie, varenie a kúpanie aj niekoľko týždňov. Tento druh soli patrí k čisto prírodným produktom, ktoré nie sú dodatočne chemicky upravované a je extrémne bohatá na minerály a ďalšie aktívne látky.

 • Omnoho zdravšia náhrada obyčajnej soli,má aj lepšiu chuť
 • Výživovo patrí k najhodnotnejším soliam
 • Odkysľuje organizmus
 • Zlepšuje prijímanie živín v črevách
 • Podporuje trávenie
 • Regeneruje pleť, zachováva jej vitalitu
 • 5% zľava od 3 objednaných kusov
 • Doručenie kuriérom alebo zasielkovňou - už od 2.5 €
 • Odosielame v deň objednania alebo na nasledujúci deň (PO-PI)
 • 30 dňová garancia vrátenia plnej sumy

 

Psychologické faktory

Vedeli ste že stres, výčitky, nervozita spôsobujú tiež prekyslenie organizmu? Naša pohoda či nepohoda sa podpisuje výraznou mierou pod fyziologické procesy v tele.

Mali by ste preto naštartovať pozitívne myslenie a spolu so správnym stravovaním a oddychom máte omladzujúce odkyslenie na dosah.

 

Ľudia a ich úprimná spätná väzba

Každý deň sa snažíme o to, aby bol váš nákup bezproblémový

 

"Všetko prebehlo bezproblémovo - od výberu, cez platenie až po doručenie. S výrobkom som spokojná a určite tu budem nakupovať aj nabudúce."

"Spokojnost, rychle dodanie, k platbe cez gplay by este mohla pribudnut apple pay :)"

"ale inak Max spokojny"

"Všetko ok, tovar prišiel na čas a v poriadku"

"Som spokojná. Prehľadný eshop so skvelými produktami. Odporúčam"

"objednávka v piatok, tovar dodaný v pondelok ... komunikácia bola rýchla a bezproblémová, za mňa spokojnosť, môžem len odporučiť :)"

 

Výhody, za ktorými si stojíme

Niektoré z výhod, ktoré vás možno potešia

Produkty bez zbytočnej chémie

Takmer 100% produktov skladom

Poštovné už od 2,50€

Poštovné zadarmo už pri nákupe nad 60€

Množstevná zľava 5% už od 3 objednaných kusov

Darček pri nákupe nad 100€

Bezpečná platba

30 dňová garancia vrátenia plnej sumy