Ženšen - všehoj ázijský - 140g

Neohodnotené
€55
Skladom na objednávku
Môžeme doručiť do:
4.11.2020

Ženšen má podobné účinky ako zelený čaj a teda taktiež podporuje rýchlosť metabolizmu a navyše má priaznivý efekt na zlepšenie inzulínovej citlivosti a reguláciu vysokého cukru v krvi, čo má pozitívny vplyv aj na zníženie ukladania tuku. Ženšen môže taktiež fungovať ako stimulant, zvýšiť libido, upraviť hormonálnu nerovnováhu, posilniť výkon a adaptáciu tela na rôzne stresové situácie. Okrem toho ženšen pôsobí protizápalovo, antioxidačne a môže zlepšiť kognitívne funkcie.

Detailné informácie

Podrobný popis

Čo je ženšen?

 

Ženšen je druh rastliny z čeľade aralkovitých. Patrí k najznámejším exotickým liečivým rastlinám. Ženšen je vytrvalou rastlinou cca 30 až 60 cm vysokou.

Jeho podzemnú časť tvorí mohutná koreňová hlava nepravidelného tvaru. Listy sú stopkaté a vyrastajú v počte 3-7 z vrcholu nevyvetvenej byle.

Plodom je červená a šťavnatá kôstkovica s 1 - 3 semenami. Semená sú biele, cca 5 milimetrov dlhé.

Majú obličkový tvar a drsný povrch. Ženšen rastie v zmiešaných a širokolistých opadavých lesoch na severe Číny aj východnom Rusku.

 

Účinky ženšenu

 

Ženšen obsahuje saponíny, ktoré majú protizápalové účinky. Ďalej antioxidanty, ktoré spomaľujú starnutie buniek. Gintonín, ktorý pozitívne vplýva na pamäť a nervovú sústavu.

Ženšen podporuje rýchlosť metabolizmu a pozitívne vplýva na zlepšenie inzulínovej citlivosti, čo podporí taktiež schopnosť tela lepšie využiť sacharidy na energiu a tým môže taktiež pomôcť znížiť ukladanie tukov.

Ďalej obsahuje Ginsan, ktorý posilňuje imunitný systém, mastné kyseliny, peptidy a iné.

 

Ako užívať ženšen

 

Pridajte 0,5 lyžičky lyžičky mletého ženšenu do šálky s vodou a riadne zamiešajte. Mletý ženšen môžete pridať taktiež do jogurtu alebo vločiek s mliekom.

 

Kontraindikácie

 

Ženšen nie je vhodný pre tehotné a dojčiace ženy. Nebezpečným je hlavne v prvom trimesti, nakoľko narúša správny vývin plodu. Ženšen by sa nemal užívať dlhšie ako tri mesiace bez pauzy. Nie je vhodné kombinovať ho s alkoholom, veľkým množstvom kávy pre jeho povzbudzujúce účinky. Ľudia so zlou zrážanlivosťou krvi by ženšen tak isto užívať nemali.

 

Prečo nakupovať práve u nás?

Produkty bez zbytočnej chémie

Takmer 100% produktov skladom

Predávame len to, čo sami milujeme

Široký sortiment stále rozširujeme

Poštovné už od 2,50€

Bezpečná platba

Poštovné zadarmo už pri nákupe nad 60€

30 dňová garancia vrátenia plnej sumy

Darček pri nákupe nad 100€

Množstevná zľava 5% už od 3 objednaných kusov

Dodatočné parametre

Kategória: Bylinky na chudnutie
Hmotnosť: 0.14 kg