Valeriána lekárska - 120g

Neohodnotené
Značka: Naturpeak
€6,70
Skladom na objednávku
Môžeme doručiť do:
4.2.2021

Valeriána lekárska je ďalšou z relaxačných bylín, ktorá je vhodná pre ľudí zažívajúcich pocity úzkosti, ktoré sú častou príčinou pri rôznych stresových situáciách. Valeriána môže taktiež znížiť dobu potrebnú na zaspatie, zlepšiť kvalitu spánku a taktiež predĺžiť jeho čas. Pri jednej štúdii sa tiež preukázalo, že užívanie valeriány lekárskej pomohlo osobám predĺžiť trvanie hlbokého spánku počas 14 dní užívania valeriány.

Detailné informácie

Podrobný popis

Čo je valeriána lekárska?

 

Valeriána lekárska je rastlinou, ktorá patrí do čeľade valeriánovité. Rastie v Európe a západnej Ázii. Môžeme ju poznať aj pod iným názvom ako je napríklad kozlík, baldrián a iné.

Valeriána dorastá do výšky až 1,5 metra. Je trvácou bylinou s krátkym plazivým podzemkom, ktorý zapácha. Má vysokú stonku a jej listy sú kopijovité. Kvety sú bielej prípadne ružovej farby.

Valeriána rastie na lúkach najmä na vlhkých miestach, okrajoch lesov, potokov. Kvitne v júni až septembri. Plodom Valeriány je nažka.

 

Účinky valeriány lekárskej

 

Valeriána obsahuje silice ako je valeranón, valerenal , triesloviny, flavonoidy či alkaloidy.

Valeriána zmierňuje vyčerpanost, úzkostné stavy, neurózy. Vďaka jej upokojujúcim účinkom je vhodná pre ľudí, ktorí majú problém so spaním, zvýšeným stresom a pocitmi úzkosti. Po valeriáne sa budete cítiť pokojnejší a ľahšie zaspíte.

 

Ako užívať valeriánu

 

Pridajte 1 lyžičku sušenej byliny do 250ml šálky. Zalejte šálku vriacou vodou a nechajte lúhovať 8-10 minút. Následne čaj preceďte. Takto pripravený čaj je odporúčané piť 2-3x denne.

 

Kontraindikácie

 

V tejto dávke je Valeriána neškodná. Počas tehotenstva by sa valeriána nemala užívať. Tak isto by ju nemali piť ani deti do 3 rokov. Pri starších pacientoch je na zvážení uživania Valeriány, nakoľko ovplyvňuje koagulačnú schopnosť krvi.

 

Prečo nakupovať práve u nás?

Produkty bez zbytočnej chémie

Takmer 100% produktov skladom

Predávame len to, čo sami milujeme

Široký sortiment stále rozširujeme

Poštovné už od 2,50€

Bezpečná platba

Poštovné zadarmo už pri nákupe nad 60€

30 dňová garancia vrátenia plnej sumy

Darček pri nákupe nad 100€

Množstevná zľava 5% už od 3 objednaných kusov

Dodatočné parametre

Kategória: Bylinky na relax, spánok, kognitívne funkcie
Hmotnosť: 0.12 kg