TRS Mangový prášok amchur (amčur) na dochutenie jedla - 100g

Neohodnotené
Značka: TRS
€2,60
Skladom
Môžeme doručiť do:
1.2.2021
 • Voňavý, ovocný a ostro kyslý prášok - bohatý zdroj vitamínu C
 • Jemný, okrovo hnedý prášok, vyrobený z nezrelých plodov mangovníka
 • Zvyšuje chuť do jedla a používa sa proti zápche
 • Do pokrmov sa pridáva bezprostredne po ich dovarení
 • Je výborný na dochutenie strukovinových jedál – dhálov, múčnikov, mäsitých jedál, polievok, omáčok, čatní (chutney)

Detailné informácie

Podrobný popis

Amchur, sušený prášok z manga, môžete využiť na dochutenie jedál, ale taktiež ako zdroj vitamínov v období, keď je dostupnosť čerstvého ovocia horšia, respektíve, keď je jeho kvalita veľmi nízka a cena vysoká. 

 

Čo je to Amchur

 

Amchur je prášok z nezrelého a surového manga, ktoré je nazývané ako kairi. Ovocie sa najprv nakrája na jemné plátky alebo prúžky a následne suší na slnku. Až keď sú plátky úplne krehké, pomelú sa na prášok. Vďaka takémuto procesu spracovania si Amchur zachováva vysoký obsah vitamínov, hlavne C-éčka. Názov tohto prášku je kombinácia hindských slov, „aam“ – mango a „chur“ – drviť. 

 

Ako variť s Amchur-om

 

Amchur je ovocné korenie s príjemne sviežou sladkokyslou chuťou. Pri varení ho môžete použiť podobne ako tamarind. Hodí sa napríklad do karí, polievok, omáčok k rybám a divine, ovocných džemov, čatní alebo marinád. Amchur slúži tiež ako prírodné zahusťovadlo

 

Prečo variť s Amchur-om

 

Amchur má aj viacero pozitívnych účinkov na zdravie, navyše doteraz neboli pozorované žiadne negatívne účinky spojené s jeho konzumáciou. Opatrní by ste mali byť len vtedy, keď trpíte alergiou na mango alebo iné citrusové ovocie. Amchur neobsahuje takmer žiadne sacharidy, bielkoviny ani tuky. Naopak, nachádzajú sa v ňom vitamíny, minerály a malé množstvo vlákniny. 

 

 • Samotné mango aj Amchur sú dobrým zdrojom železa. Preto sú považované za účinný liek na ranné nevoľnosti počas tehotenstva (pred užívaním počas tehotenstva sa určite poraďte s lekárom). 

 

 • Mangový prášok vám môže pomôcť pri anémii a tiež slabostiach pri menštruácii

 

 • Jeden z možných účinkov pravidelnej konzumácie mangového prášku je prevencia zhoršenia zraku v súvislosti s vyšším vekom (napr. katarakta). Vitamín A a E sú navyše považované za najdôležitejšie vitamíny v rámci preventívnej ochrany očí

 

 • Amchur zmierňuje prekyslenie žalúdka, čím má pozitívny vplyv na trávenie. Môže vám pomôcť s nadúvaním, zápchou a hnačkou. V Ajurvédskej medicíne je využívaní tiež pri liečbe infekčných ochorení močových ciest

 

 • Vďaka obsahu vitamínov podporuje detoxikáciu organizmu a imunitu. Nachádzajú sa v ňom silné antioxidanty, vitamíny C a E, a tiež B6, D-éčko a Á-čko.

 

 • V Ajurvédskej medicíne je Amchur pridávaní do zmesí na liečbu a prevenciu kardiovaskulárnych ochorení. Preto sa predpokladá, že môže byť nápomocný aj v tomto smere.

 

Prečo nakupovať práve u nás?

Produkty bez zbytočnej chémie

Takmer 100% produktov skladom

Predávame len to, čo sami milujeme

Široký sortiment stále rozširujeme

Poštovné už od 2,50€

Bezpečná platba

Poštovné zadarmo už pri nákupe nad 60€

30 dňová garancia vrátenia plnej sumy

Darček pri nákupe nad 100€

Množstevná zľava 5% už od 3 objednaných kusov

Dodatočné parametre

Kategória: Ostatné
Hmotnosť: 0.1 kg