TRS Badyán - 50g

Neohodnotené
Značka: TRS
€2,30
Skladom
Môžeme doručiť do:
20.1.2021
 • Má okúzľujúci vzhľad v tvare osemcípej hviezdy
 • Chuť príbuzná anízu a sladkému drievku
 • Badyán má sladkú štipľavú vôňu
 • Vynikajúci aj do zmesí ovocia a džemov
 • Mletý je vhodný do perníkov a sladkého pečiva

Detailné informácie

Podrobný popis

TRS Badián je jednodruhové korenie pôvodom z Indie (vyrobené v Anglicku). Hodí sa do sladkých pokrmov, ovocných zmesí, k mäsu a do omáčok. Badián chuťou pripomína aníz a sladké drievko v jednom, je príjemne pikantný a má veľmi výraznú arómu.

Badián je plodom čínskeho stálo zeleného stromu, Illicum verumV tradičnej čínskej medicíne je využívaný tisícky rokov, a to najmä pre jeho antioxidačné účinky. Okrem toho má antibakteriálne, antivírusové a protiplesňové vlastnosti.

 

Antioxidant ako hrom!

 

Obsah vitamínov a minerálov v badiáne nebol doteraz podrobne skúmaný. Koreniny s pozitívnym vplyvom na zdravie však vo všeobecnosti nepatria k vitamínovým bombám, keďže ich nie je možné konzumovať naraz vo veľkom množstve.

Badián však obsahuje viacero bioaktívnych zlúčenín, ktoré patria k známym antioxidantom. Tie telo chránia pred nádorovými a kardiovaskulárnymi ochoreniami, zmierňujú zápaly a podporujú imunitu. 

 

Badián preukázateľne obsahuje: 

 

 • Linalool
 • Quercetín
 • Anetol
 • Kyselinu shikimovú
 • Kyselina gallovú
 • Limonén

 

Poradí si s baktériami, plesňami aj vírusmi

 

Za najpozoruhodnejší je považovaný obsah kyseliny shikimovej, ktorá má silné antivírusové účinky. Kyselina shikimová je napríklad jednou z hlavných zložiek lieku Tamiflu, ktorý je určený na liečbu chrípky

Zlúčenina Anetol stojí za výraznou korenistou chuťou badiánu, ale aj iných korenín. Jej schopnosťou je boj s plesňami. Niekoľko poľnohospodárskych štúdií dokonca ukázalo, že trans-anethol izolovaný priamo z badiánu potláča rast patogénnych húb v potravinách. 

Látky obsiahnuté v badiáne môžu byť účinné aj pri potláčaní aktivity baktérií. Nateraz síce neexistuje dostatok vedecky podložených štúdií, avšak podľa tých, ktoré stihli prebehnúť, môže badián pomôcť pri liečbe infekčných ochorení močových ciest, je schopný zastaviť rast baktérií e.coli a má podobné účinky ako niektoré antibiotiká

 

Ako používať badián

 

Badián nie je pre človeka toxický, do jedla ho preto môžete pridávať bez obáv. Iné je to v prípade japonského badiánu, ktorý môže spôsobiť aj vážne otravy. Pri kúpe tohto korenia si preto vždy overte, či kupujete naozaj badián čínsky.

 

Prečo nakupovať práve u nás?

Produkty bez zbytočnej chémie

Takmer 100% produktov skladom

Predávame len to, čo sami milujeme

Široký sortiment stále rozširujeme

Poštovné už od 2,50€

Bezpečná platba

Poštovné zadarmo už pri nákupe nad 60€

30 dňová garancia vrátenia plnej sumy

Darček pri nákupe nad 100€

Množstevná zľava 5% už od 3 objednaných kusov

Dodatočné parametre

Kategória: Ostatné
Hmotnosť: 0.05 kg