Sypané bylinky

19 položiek celkom
Altevita bio kurkuma - prášok - 60g
€2,29

Zvyšovanie imunity Detoxikuje telo a prečistí krv Obsahuje vitamíny C,B a E Korenina aj doplnok výživy „Indický šafran“ ako univerzálne liečivo

AY09
Altevita BIO Indické psyllium, vláknina 100g
€3,50

Psyllium je najkvalitnejším zdrojom rozpustnej vlákniny Slúži aj ako probiotikum a prečisťuje tráviaci trakt Pomáha napríklad pri zápche, hnačke, vysokej hladine cukru v...

0319
Altevita inulín vláknina 300g
€3,89

Kvalitný zdroj rozpustnej vlákniny z koreňa čakanky Pomáha zasýtiť, čím je vhodný aj do redukčných diét Znižuje absorpciu cholesterolu a cukrov do krvi, čím pomáha udržať...

IN01
Altevita bio zázvor - prášok 60g
€4,30

Výborná kvalita za dobrú cenu Zázvor nádherne vonia, perfektný na varenie aj do čajíkov Patrí k najúčinnejším spaľovačom tukov, zahrieva organizmus Obsahuje éterické oleje,...

AY08
Altevita pestrec mariánsky – plod drvený (jemný) - 300g
€4,99

Výnimočný antioxidačnými, antivírusovými a protizápalovými vlastnosťami Chráni vašu pečeň pred toxickými látkami, podporuje jej funkciu Podporuje produkciu materského mlieka...

OR89
Altevita Pestrec mariánsky – plod drvený (jemný) 300g OR07
Altevita activated charcoal - aktívne uhlie zo škrupín kokosových orechov - prášok - 60g
€5,99

Aktívne uhlie zo škrupín kokosových orechov Výborná súčasť cestovnej lekárničky Vhodné pre diabetikov, celiatikov a vegánov Prášková forma Aj na vonkajšie použitie

AY22
Altevita bio baobab - prášok 60g
€5,99

Výrobok z ovocného plodu tropického afrického stromu Baobabu Nazývaný „strom života“ - má vysoký obsah vitamínu C Je špecifický svojou sladko-kyslou chuťou Vysoký obsah...

AY33
Pravý španielsky šafran - 1g
€6

Šafran dokáže výborne ochutiť rôzne recepty vrátane ryže, ktorej dodá výnimočnú chuť  Pôsobí ako afrodiziakum Vysoký obsah vitamínu B Najdrahšie korenie na svete...

0418
Altevita bio ashwagandha - indický ženšen - prášok 60g
€6,49

Charakterizujú ju tri elementy VITALITA – SEX – ENERGIA Indický ženšeň má omladzujúci a regeneračný účinok vyživuje celý organizmus a dodáva energiu, má vysoký obsah železa...

AY01
Altevita bio brahmi (bakopa drobnolistá) - prášok 60g
€6,49

Tradične používaná bylina v ajurvéde v práškovej forme Podporuje pamäť, posilňuje činnosť mozgu Pomáha pri vnútornom nepokoji, nespavosti a zábudlivosti Doplnková terapia...

576
Altevita BIO Brahmi 60g
Altevita BIO Brahmi 60g
Skladom (> 5 ks)
€6,49
AY02
Hore
Ďalšie produkty

Sypané bylinky, ktoré nájdete v našom e-shope

Pomocou byliniek môžete urýchliť liečbu mnohých zdravotných problémov, majú priaznivý vplyv na psychiku aj telo, zlepšujú náladu, podporujú trávenie... bylinky sú jednoducho skutočnými prírodnými zázrakmi na akékoľvek problémy, ktoré slúžia taktiež ako účinná prevencia pred ich vznikom.

V ponuke nášho e-shopu nájdete kvalitné sušené bylinky v ekologických baleniach na každý problém, situáciu či ochorenie.

 

Bylinky na relax, spánok, kognitívne funkcie

Aromatická levanduľa, valeriána, lipa malolistá a mučenka opletavá na relax, medovka na spánok či pupočník ázijský na kognitívne funkcie. V ponuke našich sušených byliniek, ktoré podporujú relaxáciu, upokojujú myseľ aj telo a majú priaznivý vplyv na mentálne funkcie, nájdete exotické i „naše“ domáce druhy so silnými a mnohokrát i vedecky potvrdenými účinkami.

 

Bylinky na zvýšenie libida

Podpora libida, plodnosti a erekcie či tvorba testosterónu. Áno, bylinky sú účinnými prírodnými prostriedkami, pomocou ktorých môžete „vyliečiť“ aj vašu sexualitu. Asi najväčšou výhodou prírodnej podpory libida je absencia akýchkoľvek vedľajších účinkov, ktoré sú pri klasických farmaceutikách priam úplne bežným javom. Nemusíte sa obávať zvýšeného krvného tlaku, rozvoja rezistencie proti účinným látkam ani vzniku závislosti.

 

Bylinky na prostatu

Zdravá prostata je základom plnohodnotného sexuálneho života. Zároveň ide o orgán, ktorý dokáže od istého veku potrápiť nejedného muža. Problémom, ako je zväčšená prostata, vznik zápalov a bolestí či narušenie funkcií močového mechúra, však môžete úspešne predchádzať aj pravidelným užívaním niektorých byliniek s močopudnými, detoxikačnými, protizápalovými, stimulačnými, dezinfekčnými, antiseptickými, adstringentnými alebo antioxidačnými účinkami.

Medzi druhy, ktoré majú preukázateľný dopad na liečbu zväčšenej prostaty, ochorení močového mechúra, zápalov a bolestí a ktoré zároveň nájdete v našej ponuke, patrí napríklad:

 • Vres obyčajný
 • Damiána
 • Hluchavka biela
 • Kotvičník zemný
 • Topoľ čierny
 • Zlatobyľ
 • Krasovlas bezbyľový
 • Saw palmetto
 • Vŕbovka malokvetá

 

Bylinky na chudnutie

Chudnutie nie je len o dodržiavaní prísneho stravovacieho režimu, počítaní kalórií a fyzickej aktivite. Na to, aby ste sa mohli úspešne zbaviť nežiadúcich kilogramov, vplýva aj celková kondícia vášho organizmu. Ak v ňom nie je nastolený poriadok, redukcia hmotnosti nemôže byť efektívna ani úspešná.

Bylinky na podporu chudnutia neschudnú za vás. Vášmu telu však dodajú potrebné látky, zlepšia niektoré metabolické procesy, zbavia ho toxínov a v neposlednom rade sa postarajú o vašu psychickú pohodu.

V našej ponuke nájdete rôzne prírodné liečivá na podporu chudnutia:

 • Vláknina podporuje trávenie, stojí za pocitom nasýtenia a spomaľuje nárast glykémie, čím zlepšujú inzulínovú citlivosť tkanív
 • Guarana s vysokým obsahom kofeínu dodáva telu energiu, znižuje chuť do jedla a stojí za zrýchlením metabolizmu tukov
 • Bobule Acai znižujú hodnoty zlého cholesterolu a patria k prírodným prostriedkom, ktoré sú využívané ako doplnky redukčných diét
 • Ibištek je účinným liekom na zníženie stresu a zníženie produkcie stresových hormónov, ako je kortizol, ktoré zvyšujú glykémiu a stoja za vznikom metabolického syndrómu

 

Bylinky na odvodnenie

Zadržiavanie vody v tele spôsobuje mnohé problémy, medzi ktoré patrí vznik opuchov, „naliate“ brucho či pocit ťažkých nôh. Kým voľnopredajné, ale i diuretiká viazané na lekársky predpis majú mnohé negatívne účinky, bylinky na odvodnenie patria k veľmi bezpečným spôsobom, ako organizmus zbaviť nadbytočných tekutín.

V našej ponuke nájdete rôzne druhy sušených byliniek na prípravu čajov či odvarov so silnými diuretickými účinkami, ktoré podporujú odvodnenie alebo pomáhajú predchádzať zadržiavaniu vody v tele.

 

Bylinky na žalúdok a trávenie

Vedeli ste, že trávenie stojí za mnohými životne dôležitými procesmi, a preto je základom normálne fungujúceho organizmu? Jedným zo spôsobov, ako môžete podporiť činnosť vášho žalúdka a čriev, sú práve bylinky a niektoré prírodné výživové doplnky, ktoré podporujú detoxikáciu, majú dezinfekčné, protizápalové či antibakteriálne vlastnosti, obsahujú, alebo podporujú aktivitu tráviacich enzýmov a sú zdrojom prospešných probiotík.

V našej ponuke výživových doplnkov na žalúdok, črevá a trávenie nájdete niekoľko desiatok sušených byliniek vrátane ich kombinácií, rôzne koreniny a superpotraviny, prírodnú vlákninu či aktívne kokosové uhlie.

 

Bylinky na pečeň

Pečeň je hlavnou čističkou organizmu. Jej nesprávne fungovanie môže mať ďalekosiahle negatívne následky, ktoré nesúvisia len s trávením, ale taktiež s látkovou výmenou, krvotvorbou, imunitou, psychickou pohodou, tvorbou hormónov či spánkom.

K najsilnejším prírodným prostriedkom na očistu a regenerácie pečene patrí Pestrec mariánsky. V našom e-shope ho nájdete hneď v 2 formách. Okrem tohto zázračného bodliaka naša ponuka zahŕňa i množstvo ďalších sušených byliniek na detoxikáciu pečene i celého tela, napríklad Žihľavu dvojdomú, Benedikt lekársky, Pár plazivý, Artičoka bodliaková, Šišák bajkalský či Šalvia lekárska.

 

Bylinky na vlasy, kosti, nechty, chrupavky

Aj bylinky obsahujú látky, ktoré podporujú tvorbu kolagénu alebo stoja za zvýšenou absorpciou vápnika v organizme, čím majú priaznivý vplyv na zdravie kostí, kĺbov a chrupaviek, ale i nechtov a vlasov.

Medzi našimi bylinkami nájdete mnohé známe druhy, ktoré patria k veľmi účinným prírodným prostriedkom, ako je Gotu kola na podporu tvorby kolagénu, Baobab s vysokým obsahom vitamínu C, ktorý stojí za štrukturálnou pevnosťou kolagénu, či Praslička roľná na zvýšenie absorpcie vápnika.

 

Bylinky na rany a zápaly

Každá bylinka s protizápalovými, analgetickými a relaxačnými účinkami pôsobí proti zápalu, podporuje horenie rán, zmierňuje kŕče a bolesti. V našej ponuke nájdete viac ako desiatku byliniek s vlastnosťami, ktoré oceníte práve pri vymenovaných zdravotných problémoch. Môžete si z nich pripraviť čaj alebo liečivé mastičky na lokálnu aplikáciu.

 

Bylinky na obličky

Obličky a ich neoddeliteľná súčasť, močové cesty sú namáhané nepretržite. Týmito časťami organizmu prechádza všetko, čo doň prijmeme, ich pravidelné prečistenie je preto nielen prospešné, ale i nevyhnutné. V našom e-shope vám ponúkame rôzne bylinky na prípravu čaju aj prírodné výživové doplnky na liečbu zápalov, zmiernenie bolestí a celkové posilnenie zdravia obličiek.

 

Bylinky na menštruačné ťažkosti

Bolestivá menštruácia môže byť spôsobená rôznymi fyzickými, ale taktiež psychickými faktormi. Bylinky sú úžasným prostriedkom na rôzne poruchy menštruácie, ako je jej nepravidelnosť, predčasné zastavenie krvácania či naopak príliš dlhé trvanie, aj na zmiernenie jej bolestivého priebehu.

Účinky byliniek sú najmä preventívne, niektoré z nich, napríklad Alchemilka obyčajná alebo Hluchavka biela, vám však pomôžu aj v prípade akútnych ťažkostí.

 

Bylinky proti parazitárnym ochoreniam

Patogény vedia v organizme narobiť poriadnu šarapatu. Bylinky s obsahom prírodných chemických zlúčenín, ktoré dokážu bojovať proti parazitom, vírusom či baktériám, patria k bezpečným a účinným spôsobom, ako s týmito votrelcami zatočiť. V našej ponuke nájdete najmä bylinky proti črevným parazitom, ktoré sa u ľudí objavujú najčastejšie.