Oleje

2 položiek celkom
Day Spa Arašidový olej 100% 250 ml
Novinka
€3,85

100% Arašidový olej lisovaný za studena vhodný na konzumáciu aj na kozmetické účely Vďaka lisovaniu za studena si olej uchováva prirodzenú arašidovú chuť a nutrienty Vysoký...

MO40
Altevita bio panenský kokosový olej lisovaný za studena - 360ml
€9,90

Panenský Kokosový olej lisovaný za studena v bio kvalite Jeden z najzdravších univerzálnych olejov na svete Antibakteriálny, účinný proti baktériám a parazitom Vhodný na...

DS_82

Oleje, ktoré nájdete v našom e-shope

Ponuka olejov v našom e-shope obsahuje produkty v BIO kvalite vyrobené metódou lisovania za studena, pri ktorej si zachovávajú všetky prospešné látky. Akékoľvek rastlinné oleje patria k výborným zdrojom nenasýtených mastných kyselín, ktoré sú nevyhnutnou živinou pre zdravie srdca, ciev a všetkých ďalších „častí“ kardiovaskulárneho systému.

Jedným z produktov, na ktorý sme naozaj pyšní, je panenský arašidový olej s vysokým množstvom živín, najmä vitamínu E, a neopakovateľnou orieškovou chuťou. Okrem tohto silného antioxidantu obsahuje zinok, fosfor, horčík, železo, vápnik, jód, kobalt a vitamíny B1, B2, B3, B5, D a A.

Použitie arašidového oleja je veľmi široké. Môžete ním dochutiť akékoľvek zeleninové šaláty. Hodí sa do teplej aj studenej kuchyne, do sladkých i slaných pokrmov a dokonca, i na prípravu prírodnej kozmetiky. Arašidový olej vám nesmie chýbať ani v prípade, že obľubujete ázijskú kuchyňu. Je perfektným doplnkom pokrmov, ktoré obsahujú krevety, ryžové rezance, zeleninu pak choi, tofu, shiitake huby, karí či ryžu.

Kokosový olej nie je potrebné špeciálne predstavovať. V súčasnosti je využívaný v mnohých domácnostiach a už dávno nejde o exotickú surovinu. Použitie kokosového oleja je priam nekonečné. Ide o jednu z najlepších surovín na vyprážanie, pretože má veľmi vysoký bod prepálenia (vyšší ako bravčová masť!).

Kokosový olej je nenahraditeľnou surovinou pre vegánov, vhodným doplnkom stravy diabetikov, športovcov či vás, ktorí sa snažíte zredukovať telesnú hmotnosť, a svoje uplatnenie nájde aj pri príprave domácej kozmetiky. V skratke, kokosový olej môžete použiť všade tam, kde akýkoľvek iný tuk.

Použitie oleja z černuchy siatej je už trošku obmedzené. Nie je určený na varenie. Ide o výživový doplnok s množstvom zdravotných benefitov. K tým najvýznamnejším patrí:

  • Detoxikácia organizmu a podpora imunity
  • Ochrana buniek
  • Zmiernenie alergií, kŕčov, bolestí a nadúvania
  • Zlepšenie trávenia
  • Potláčanie zápalov a infekcií
  • Prečistenie močových ciest
  • Regenerácia pečene
  • Omladenie pokožky
  • Spomalenie ukladania tukov v cievach