Link natural samahan bylinný čaj proti nachladnutiu

Neohodnotené
Značka: Link
€4,99 €7,99 €0,70 od €0,70
Skladom Skladom Skladom Zvoľte variant
Variant
Môžeme doručiť do:
30.10.2020 30.10.2020 30.10.2020 Zvoľte variant
 • Je ajurvédsky prírodný bylinný pomocník šikovnom balení
 • Pôsobí ako analgetikum, antipyretikum, umožňuje vykašliavanie
 • Je účinným pomocníkom pri ochoreniach dýchacích ciest spojených so zvýšenou teplotou i horúčkami
 • Ajurvédski lekári doporučujú jeho pravidelné pitie pre posilnenie imunity a ako všeobecnú prevenciu proti ochoreniam rôzneho druhu
 • Samahan môžu používať dospelí aj deti bez ohľadu na vek, deti mladší ako päť rokov môžu užívať polovičnú dávku

Detailné informácie

Podrobný popis

Bylinný čaj proti nachladnutiu od značky Link Natural

 

Samahan je ajurvédsky bylinný – výhradne prírodný prípravok. Čaj, ktorý prináša rýchlu úľavu od príznakov nachladnutia, a jeho sprievodných javov ako kašeľ či bolesti hlavy. Skladá sa zo 14 liečivých bylín, jeho receptúra bola vyvinutá podľa tradičných princípov Ajurvédy.

Obsahuje zázvor, cukrová trstina, zázvorník lekársky, čierne korenie, dlhé korenie, rímsky kmín, koriander, kmín koptský, galgán veľký i zopár menej známych elementov.

 

Prečo tento prípravok používať?

 

Podľa ajurvédskej filozofie celý systém liečenia vyplýva zo zákonov prírody. Taktiež ich liečenie by malo vychádzať z rovnakého zdroja. Navykli sme si hneď siahať po syntetických liekoch. Nie je to pre nás dobré. Sú to cudzorodé chemické látky a organizmus máva problémy vysporiadať sa s ich spracovaním, čo zaťažuje nielen pečeň, ale nespracované zbytky sa ukladajú v kĺboch a šľachách. Keďže prírodné liečivá a ich produkty sú organizmu známe, telo si ich dokáže rozpoznať a nezaťažuje sa nimi. Pri menších problémoch je určite vhodnejšie siahnuť po prírodných produktoch.

 

14 liečivých bylín a ich vplyv na telo alebo čo v sebe ukrýva Samahan 

 

 1. Vasaka (Adhatoda vasica) – Rastlina je využívaná na liečbu bronchitídy a iných ochorení pľúc i priedušiek ako aj bežného kašľa a prechladnutia. Odvar z listov podporuje vykašliavanie hlienu a má upokojujúce účinky.
 2. Alpínia galangová (Alpinia galanga) – Je bohatým zdrojom antioxidantovzmierňuje zápaly a bojuje proti infekciám
 3. Ligurčekové semeno – Ajwain (Carum copticum) – Prírodný zázrak, ktorý hubí baktérie a vírusy, napomáha predchádzať preťaženiu organizmu, ktorý spôsobuje dané ochorenie a inhibuje zápal. 
 4. Koriander siaty (Coriandrum sativum) – Bohatý zdroj antioxidantov, má dezinfekčné a protizápalové účinky – bojuje s infekciami a podporuje imunitu
 5. „Yellow Wine“ (Coscinium fenestratum) – Rastlina je cenená najmä pre silné antibakteriálne a cytotoxické vlastnosti.
 6. Rímska rasca (Cuminum cyminum) – Bojuje proti rôznym druhom infekcií v organizme, je protizápalová, protiplesňová a antibakteriálna.
 7. „Slender dwarf morning-glory“ (Evolvulus alsinoides) – Rastlinka, ktorej názov nie je možné preložiť do Slovenčiny, má silné upokojujúce až analgetické účinky, ktoré vám pri vírusových a bakteriálnych ochoreniach skutočne padnú vhod. Kto by si užíval bolesť hrdla, že? 
 8. Sladovka hladkoplodá (Glycyrrhiza glabra) – Sladovka, známejšia pod názvom Sladké drievko, taktiež bojuje proti infekciám, ktoré sú spôsobené baktériami alebo vírusmi.
 9. Chayaparpatika (Hedyotis herbaceae) – Rastlinka známa najmä v Ajurvédskej medicíne tlmí infekciu a bojuje proti patogénom, ktoré ju spôsobili. 
 10. Dlhé korenie (Piper longum) – Indické Dlhé korenie okrem pozitívneho vplyvu na trávenie napomáha vykašliavaniu hlienu a má priaznivý vplyv na celé dýchacie ústrojenstvo.
 11. Piepor čierny (Piper nigrum) – Piepor poznáme skôr pod názvom čierne korenie. Áno, aj táto bežná súčasť našich pokrmov má silné liečivé účinky. Jeho hlavnou zložkou je látka Piperín, ktorá má silné protizápalové účinky, obsahujú vysoké množstvo antioxidantov a podporuje celkovú obranyschopnosť organizmu.
 12. Premna herbacea – Šťava z tejto rastliny sa v Indii používa prednostne na liečbu kašľa a horúčky.
 13. Yellow-fruit nightshade (Solanum xanthocarpum) – Rastlina využívaná v tradičnej Ajurvédskej medicíne slúži na liečbu všetkých druhov dýchacích ťažkostí, vrátane bronchitídy.
 14. Zázvor (Zingiber officinale)  – Má silné protizápalové a antibakteriálne účinky, podporuje potenie, zmierňuje horúčku a zlepšuje imunitu. 
 15. Bonus – Trstinový cukor  – Ten síce nemá žiadne zázračné účinky, Samahan je však vďaka nemu nielen zdravý, ale i chutný.

 

Použitie a príprava

 

Pri pociťujúcich ťažkostiach a sprievodných náznakoch nachladnutia rozpusťte 1 vrecko v 100 ml vriacej vody. A pomaly vypite.

Samahan odporúčame piť už od prvých príznakov ochorenia. 

Chcete mať doma šikovného pomocníka v období zozimnenia a chladu? Chcete byť pripravený a dobre vybavený, keď nádcha začne klopať na vaše dvere? SAMAHAN bude čakať na váš povel do bitky!

 

Prečo nakupovať práve u nás?

Produkty bez zbytočnej chémie

Takmer 100% produktov skladom

Predávame len to, čo sami milujeme

Široký sortiment stále rozširujeme

Poštovné už od 2,50€

Bezpečná platba

Poštovné zadarmo už pri nákupe nad 60€

30 dňová garancia vrátenia plnej sumy

Darček pri nákupe nad 100€

Množstevná zľava 5% už od 3 objednaných kusov