Chasen - bambusová metlička na matcha čaj

Neohodnotené
Značka: Naturpeak
€19
Skladom
Môžeme doručiť do:
28.1.2021
  • Nástroj, ručne vyrobený z jedného kusu bambusu
  • Používa na vytvorenie peny v japonskom obradnom čaji Matcha
  • Táto metlička sa skladá z 80 štetiniek
  • Na vytvorenie bohatej peny
  • Nezávadný prírodný materiál

Detailné informácie

Podrobný popis

Chasen je jedinou súčasťou čajového náradia na prípravu Matcha Tea, bez ktorej sa nezaobídete. Ručne vyrábaná bambusová metlička s 80 štetinami slúži na rozmiešanie a našľahanie Matcha čaju. Ak si ho chcete pripravovať tradičným spôsobom, Chasen nenahradíte ničím, ani kvalitným shaker-om. 

 

História chasen-u

 

Chasen je spomedzi všetkého čajového náradia na prípravu Matcha Tea najmladší. Čajový rituál vznikol v priebehu 12. storočia, no táto pomôcka sa používa len približne 500 rokov. Matcha bol predtým rozmiešavaný bambusovou paličkou alebo sa nechal zovrieť a bublať, kým sa prášok nerozpustil a nevytvoril penu. Dnes vám však bez neho Matcha Tea nepripravia v žiadnej čajovni. 

 

Poctivá ručná výroba

 

Chasen sa na prvý pohľad javí ako veľmi komplikovaný nástroj vyrobený zo stoviek samostatných častí. V skutočnosti však ide o jediný kúsok dutého bambusového drievka. To sa najprv nožíkom do polovice naštiepi. Následne sú štyri hrubé kusy rozdelené na mnoho menších.

Stredná časť drievok sa vyberie a zvyšné sa ručne, opäť len za pomoci ostrého nožíka, štiepia na tenšie a tenšie. Každá z bambusových štetiniek je ručne obrúsená a vytvarovaná. Vonkajšia časť chasen-ových štetiniek sa nakoniec vytvarujú a upevnia pomocou šnúrky. 

 

Ako sa o chasen starať

 

Pred použitím chasen vždy namočte do horúcej vody. Bambusové drevo zmäkne a nehrozí jeho zlomenie. Ak vykonávate čajový rituál Wabicha, na začiatku nalejte vodu do chawan-u (nádoba na Matcha Tea) a chasen vymáčajte v nej. 

Po príprave čaju ho nikdy neumývajte čistiacimi prostriedkami, ale iba opláchnite vlažnou vodou alebo dosucha vyutierajte. Chasen nikdy neskladujte v pôvodnom plastovom obale, pretože by vám časom splesnel. Ak sa o neho chcete postarať skutočne dobre, zaobstarajte si špeciálny držiak, takzvaný chasen kusenaoshi. Ide o keramickú nádobu, ktorá pripomína naše stojančeky na tvrdé vajíčka. Bohato však postačí, ak ho necháte voľne položený v skrinke alebo na kuchynskej linke.

 

Prečo nakupovať práve u nás?

Produkty bez zbytočnej chémie

Takmer 100% produktov skladom

Predávame len to, čo sami milujeme

Široký sortiment stále rozširujeme

Poštovné už od 2,50€

Bezpečná platba

Poštovné zadarmo už pri nákupe nad 60€

30 dňová garancia vrátenia plnej sumy

Darček pri nákupe nad 100€

Množstevná zľava 5% už od 3 objednaných kusov

Dodatočné parametre

Kategória: Príslušenstvo
Hmotnosť: 0.02 kg