Chasaku - bambusová čajová lyžička na matcha čaj

Neohodnotené
Značka: KYOSUN
€10
Skladom
Môžeme doručiť do:
28.1.2021
  • Nezávadný prírodný materiál
  • Lyžica pre prípravu čaju Matcha
  • Buďte pri príprave vášho čaju autentický
  • Slúži na naberanie čaju Matcha
  • Originálny nástroj k pôvodným obradom

Detailné informácie

Podrobný popis

Chasaku je ručne vyrábaná bambusová naberačka, ktorá slúži na prípravu Matcha Tea. Spolu s chawanom a chasenom je neoddeliteľnou súčasťou japonského čajového rituálu na prípravu Matcha čaju. 

 

Čajoví majstri si to chceli uľahčiť

 

Chasaku je čajový nástroj, ktorý vznikol v domovine Matcha Tea okolo 14. storočia. Jeho používanie malo čisto praktický význam. Matcha prášok sa v Japonsku skladuje v takzvaných Chaki. Ide o uzatvárateľné, vysoké a úzke nádobky, vyrobené z dreva, bambusu alebo keramiky. Najnáročnejšou časťou celého čajového rituálu preto bolo práve dávkovanie Matcha prášku. Úzka a tenká chasaku, ktorá je na konci zahnutá v 48 stupňovom uhle, sa na tento účel hodila ako uliata, čo čajovým majstrom značne uľahčilo ich „prácu“. 

 

Chasaku je ekologická náhrada drevených čajových nástrojov

 

Chasaku sa tradične vyrába ručne z bambusového dreva, ktoré je extrémne odolné a trvácne. Navyše nie je ničím ošetrované, preto je jeho použitie pri príprave horúceho čaju ideálne aj po zdravotnej stránke.

Výhodou bambusového dreva je taktiež jeho ekologická stránka. Bambus je v skutočnosti tráva. Čas, za ktorý vyrastie do veľkosti, pri ktorej je možné ho spracovať, sa v priemere pohybuje len okolo 3 rokov. V porovnaní so stromami navyše dokáže absorbovať až 5 krát viac oxidu uhličitého a jeho pestovanie je považované za omnoho udržateľnejšie. 

 

Údržba Chasaku

 

Tak ako všetko čajové náradie, by sa nemala ani Chasaku umývať. Po jej použití ju môžete nechať voľne vyschnúť alebo utrieť textilnou utierkou. Ak by ste sa predsa rozhodli pre jej umývanie, použite len čistú a vlažnú vodu, nikdy nie čistiace prostriedky na riad. Čajoví majstri však veria tomu, že čajové taníny, ktoré sa pomaly usádzajú na nástrojoch, dodávajú Matcha Tea výraznejšiu chuť.   

 

Ako dávkovať Matcha Tea s Chasaku

 

Jedna kopcovito naložená Chasaku zodpovedá množstvu prášku, ktorý naberiete klasickou čajovou lyžičkou. Na spôsob prípravy KOICHA preto použite 8 plných Chasaku naberačiek a na USUCHA prípravu 4.

 

Prečo nakupovať práve u nás?

Produkty bez zbytočnej chémie

Takmer 100% produktov skladom

Predávame len to, čo sami milujeme

Široký sortiment stále rozširujeme

Poštovné už od 2,50€

Bezpečná platba

Poštovné zadarmo už pri nákupe nad 60€

30 dňová garancia vrátenia plnej sumy

Darček pri nákupe nad 100€

Množstevná zľava 5% už od 3 objednaných kusov

Dodatočné parametre

Kategória: Príslušenstvo
Hmotnosť: 0.015 kg