Ospravedlňujeme sa za dočasné znemožnenie nákupu. Stránka je momentálne v prerábke.

Černucha

1 položiek celkom
Altevita ČERNUŠKA SIATA - Nigella sativa 250g
Altevita ČERNUŠKA SIATA - Nigella sativa 250g
Momentálne nedostupné (> 5 ks)
€6,95

Redukuje produkciu hlienov pri respiračných chorobách, uvoľňuje priedušky, zlepšuje priechodnosť dýchacích ciest Optimalizuje reakciu imunitného systému organizmu...

AT210

Černucha

Černucha siata je nádherná modrá rastlinka, z ktorej sú získavané drobné čierne semienka. Tie majú mnohé zdravotné benefity a sú aj chutným korením, ktoré je často nazývané ako čierna rasca, korenie orientu, čierny sezam či kalonji.

Táto rastlinka produkuje semená s obsahom vitamínu B, vápnika, zinku, fosforu, železa a nenasýtených mastných kyselín. Černucha je dostupná v rôznych formách, najčastejšie v podobe oleja. My sme si však pre vás pripravili exkluzívne korenie z drvených semien, ktoré môžete využiť na mnoho spôsobov.

Zamatovo čierne semienka majú jemne horkú korenistú chuť a zemitú arómu, ktorou ozvláštnite napríklad váš vlastnoručne upečený chlieb. Černucha chutí výborne v kombinácii s koriandrom, s ktorým ju môžete pridať do omelety. Je nenahraditeľnou ingredienciou mnohých indických pokrmov, ako je pilaws, karí či kormas. Semienka získajú výraznejšiu chuť po ich opražení. V takejto forme vám ich odporúčame pridať do zeleninových šalátov a omáčok k mäso alebo cestovinám.