Čajovník čínsky - 100g

Neohodnotené
Značka: Naturpeak
€5,20
Skladom na objednávku
Môžeme doručiť do:
27.1.2021

Čajovník čínsky alebo častejšie nazývaný ako zelený čaj je vhodným čajom na podporu spaľovania prebytočných kíl. Obsahuje kofeín, katechíny a teanín, ktorých kombinácia môže podporiť rýchlosť metabolizmu a pomôcť telu efektívnejšie spaľovať tuk. Zelený čaj je taktiež prospešný pre zdravie ciev, ktorým vracia ich pružnosť a podporuje zdravie srdca. Pôsobí taktiež ako diuretikum a zlepšuje krvný obeh. Niektoré štúdie taktiež poukazujú na vlastnosť zeleného čaju znižovať zlý cholesterol LDL, ktorého vysoká hladina je častou príčinou upchávania ciev.

Detailné informácie

Podrobný popis

Čo je čajovník čínsky?

 

Čajovník čínsky je zelený krík z rodu čajovník a z čeľade čajovníkovité. Pochádza z juhovýchodnej Ázie a pestuje sa v trópoch, subtrópoch a v teplých krajinách mierneho pásma, teda Afrika, Južná Amerika, ale aj Sicília či Portugalsko.

Čajovník je známy aj pod názvom zelený čaj. Darí sa mu vo vlhkom prostredí. Čajovník dorastá do výšky asi 2 až 3 metrov.

Je považovaný skôr za strom ako krík, pretože môže dosiahnuť výšky 14 až 18 metrov. Jeho listy sú dlé asi 15 - 35 centimetrov. Je typický svojimi tmavými zelenými, lesklými a bielymi kvetmi.

 

Účinky čajovníka čínskeho

 

Čajovník obsahuje kofeín, teanín a katechíny, monosacharidy, sacharózu ale aj polysacharidy. Ďalej obsahuje pektínové látky, aldehydy, éterické oleje, bielkoviny, množstvo zdraviu prospešných vitamínov ako C, B1, B2, B6 a iné.

Čajovník je vhodný na podporu spaľovania prebytočných kíl.

Zložky v ňom obsiahnuté napomáhajú lepšiemu fungovaniu metabolizmu človeka a tým pomáhajú telu lepšie spaľovať tuk a znižovať vysokú hladinu LDL cholesterolu.

Čajovník sa používa aj pre lepšie zdravie ciev, pretože im vracia ich pružnosť a podporuje zdravie srdca. Tak isto sú jeho účinky diuretické.

 

Ako užívať čajovník čínsky

 

Pridajte 1 lyžičku zeleného čaju do 250ml šálky. Zalejte šálku vriacou vodou a nechajte lúhovať 2-3 minúty. Následne čaj sceďte.

Odporúčané je piť 2-3 šálky denne.

 

Kontraindikácie

 

Medzi vedľajšie účinky čaju patrí nevoľnosť, bolesti žalúdka a zlé trávenie. To sa prejaví najmä pri nadmernom užívaní čaju.

Tak isto sa nesmie používať pri tehotenstve a počas laktácie, pri pacientoch s poruchami spánku, gastritídou alebo vysokým krvným tlakom vzhľadom na obsah kofeínu.

 

Prečo nakupovať práve u nás?

Produkty bez zbytočnej chémie

Takmer 100% produktov skladom

Predávame len to, čo sami milujeme

Široký sortiment stále rozširujeme

Poštovné už od 2,50€

Bezpečná platba

Poštovné zadarmo už pri nákupe nad 60€

30 dňová garancia vrátenia plnej sumy

Darček pri nákupe nad 100€

Množstevná zľava 5% už od 3 objednaných kusov

Dodatočné parametre

Kategória: Bylinky na chudnutie
Hmotnosť: 0.1 kg