Aromaterapia

123 položiek celkom
Altevita 100% eukalyptový esenciálny olej eukalyptus - 10ml
€2,95

Otvára dýchacie cesty, uľavuje pri prechladnutiach Perfektný na horúce v kamene v saunovej peci (nakvapkaný vo vode) Možné použiť do zvlhčovačov vzduchu a difúzerov V...

958
Altevita 100% esenciálny olej peppermint (mäta prieporná) 10ml
€3,05

Upozornenie: Nepoužívajte neriedené na pokožku 

957
Altevita 100% levanduľový esenciálny olej lavender - 10ml
€3,05

Z francúzska pochádzajúci levanduľový esenciálny olej Rozvonia a upokojí váš domov, harmonizuje každé prostredie Pri aplikáciu na pokožku treba zmiešať s olejom (masážna...

955
Altevita 100% čajovníkový esenciálny olej tea tree - 10ml
€3,35

Známy pre svoje dezinfekčné a osviežujúce účinky Symbolizuje odolnosť a silu, používané ako ochranné prírodne antibiotikum U detí zaberá na vši, v období puberty na akné,...

956
Hore
Ďalšie produkty

Čo je aromaterapia?

 

Už vďaka názvu môžeme zistiť, že sa jedná o spojenie terapie a arómy resp. terapie, v ktorej sa používajú vône. Tieto vône alebo arómy sú rastlinného pôvodu a sú obsiahnuté v esenciálnych olejoch. 

Aromaterapia spadá do alternatívnej medicíny, v ktorej sa používajú esenciálne oleje za účelom zlepšenia zdravia a to fyzického aj emocionálneho.

Tieto esenciálne oleje sa najčastejšie získavajú z rastlín destiláciou pomocou vodnej pary alebo lisovaním.

 

Produkty z aromaterapie, ktoré u nás nájdete

 

U nás nájdete nielen samotné esenciálne oleje, ale aj ďalšie príbuzné produkty, ktoré vám rozšíria možnosti inhalovania esenciálnych olejov, ako sú napríklad difuzéry do domácnosti alebo do auta, roll-on aplikátory esenciálnych olejov, nosné inhalátory a mnohé ďalšie príbuzné produkty.

Nižšie si povieme v krátkosti o produktoch aromaterapie, ktoré nájdete v našom e-shope:

 

Aroma difuzéry

 

Aróma Difuzéry sú šikovné zariadenia, ktorých úlohou je odparovať esenciálny olej do priestoru.

V našej ponuke si môžete vybrať z rôznych aróma difuzérov a to:

 

  • Elektrické s usb pripojením, ktoré sú vhodné do väčších priestorov ako je domácnosť, kancelária a pod.
  • Tyčinkové, ktoré uvoľňujú vôňu ponorením špeciálnych indonézskych tyčiniek do nádoby s esenciálnym olejom
  • USB Aróma difuzéry do auta, ktoré môžete použiť namiesto klasických stromčekov. Tieto difuzéry sú v tvare usb kľúča a vďaka ich malým rozmerom sú vhodné aj na cesty napr. na jednoduché zapojenie do notebooku.
  • Aróma difuzéry do auta, ktoré odparujú esenciálne oleje pomocou ventilácie vo vašom aute

 

Esenciálne oleje

 

Ako sme už spomenuli, esenciálne oleje pochádzajú z rastlín lisovaním alebo destiláciou pomocou vodnej pary. Tie sa potom používajú do aróma difuzérov, v ktorých sa odparujú aj s ich liečivými účinkami.

U nás si môžete vybrať z veľkého množstva rôznych druhov esenciálnych olejov, vrátane bio esenciálnych olejov, olejových setov a olejových zmesí, ktoré sú namiešané na konkrétne riešenie vášho zdravotného problému.

 

Základné oleje

 

Základné oleje slúžia na riedenie esenciálnych olejov v prípade, že si ho prajete aplikovať priamo na pokožku. Neriedený esenciálny olej by totiž mohol pokožku zbytočne podráždiť, preto sa napríklad pri masáži vždy odporúča esenciálny olej zriediť so základným olejom.

U nás si môžete vybrať buď arganový alebo mandľový základný olej. Tieto oleje môžete používať aj samostatne. Samotný arganový olej je tiež prospešný pre zlepšenie zdravia vlasov a nechtov.

 

Roll-on esenciálne oleje

 

Roll-ony sú guličkové aplikátory, ktoré obsahujú zriedené zmesi esenciálnych olejov s mandľovým olejom a aplikujú sa priamo na pokožku. Tieto šikovné aplikátory môžete mať vždy pri sebe keďže rozmermi pripomínajú rúž na peri. 

Vybrať si môžete podľa konkrétneho účelu napríklad proti akné, stresu, hyperaktivite a mnohým ďalším požiadavkám.

 

Vonné sviečky

 

Vonné sviečky so sójovým voskom príjemne rozvoňajú vaše priestory. Horieť vydržia až 20 hodín bez prestávky s postupným uvoľňovaním vône, takže sa vám nestane, že by sviečka napríklad po 10 hodinách horela bez vône. 

V ponuke ich máme v troch vôňach – levanduľová, vanilková a s vôňou ruže. Sviečky zaujmú aj atraktívnym vzhľadom, takže ozdobia aj vaše priestory.

 

Masážne sviečky

 

Či už pracujete v masážnom salóne alebo chcete mať s masáže lepší zážitok, potom si doprajte niektorú s masážnych sviečok, ktoré urobia s masáže nezabudnuteľný zážitok. 

Masážne sviečky majú nízky bod tavenia iba 45 °C, takže sa nemusíte obávať popálenia pokožky.

Masážnu sviečku jednoducho zapálite a počkáte, kým sa roztopí dostatočné množstvo vosku. Následne je odporúčané sviečku pred vyliatím vosku sfúknuť. Vosk je možné vyliať jednoducho do dlaní a následne už môže prebiehať masáž.

Výhoda masážnych sviečok je tiež tá, že vosk tak rýchlo nezhustne ako z bežnej sviečky a vydrží v tekutom stave cca 30 minút po tom, čo ste sviečku sfúkli.

 

Nosné inhalátory

 

Nosné inhalátory obsahujú zmesi esenciálnych olejov a slúžia na ich priamu inhaláciu. Jedná sa o rýchlu a praktickú formu inhalácie esenciálnych olejov. Nosný inhalátor môžete mať vždy po ruke a na výber máte z množstva esenciálnych zmesí.

Vybrať si môžete podľa konkrétneho účelu napríklad proti migréne, na kvalitnejší spánok…Dobrou voľbou je tiež napríklad nosný inhalátor proti alergii, ktorý môžete mať na nočnom stolíku ako rýchlu záchranu proti upchatému nosu.

 

Aroma inhalátory

 

Aróma inhalátory sú vreckové zariadenia určené na priamu inhaláciu esenciálnych olejov alebo ich zmesí. V tomto zariadení sa nachádza vatová tyčinka, do ktorej sa nakvapká ľubovoľný esenciálny olej, ktorý sa následne priamo inhaluje.

Na výber máme z niekoľkých farebných prevedení.

 

Kvetinové pleťové vody

 

Kvetinová voda je kondenzovaná voda, ktorá vznikne ako zostatok po tom, čo prebehne extrakcia esenciálneho oleja destiláciou vody alebo pary. Po výrobe esenciálneho oleja zostávajú niektoré liečivé látky rozpustené vo vode a teda aj arómy.

Výhoda spočíva v tom, že kvetové vody nie sú tak koncentrované a preto nevyžadujú riedenie. Použiť ich môžete priamo na pokožku alebo vlasy, ktoré hydratujú, rozvoňajú a liečia.

Ich antibakteriálne a ukľudňujúce účinky sú vhodné taktiež na problematickú pleť.

Vyskúšajte niektorú z našich kvetových vôd s nádychom levandule, čajovníka, jazmínu, kamilky alebo kvetu ylang-ylang.