Altevita Pestrec mariánsky 500g + Černuška siata 250g

Neohodnotené
Značka: ALTEVITA
€9,95
Skladom
Môžeme doručiť do:
22.10.2020
 • Výnimočný antioxidačnými, antivírusovými a protizápalovými vlastnosťami
 • Chráni vašu pečeň pred toxickými látkami, podporuje jej funkciu
 • Podporuje produkciu materského mlieka u dojčiacich matiek
 • Pestrec mariánsky môže byť užitočnou doplnkovou terapiou na pomoc pri liečbe cukrovky typu 2
 • Bezpečný v doplnkovej terapii pri liečbe ochorení pečene, cukrovke a rakovine

Detailné informácie

Podrobný popis

Pestrec mariánsky

 

Ostropestrec mariánsky je pozoruhodný bodliak. Jeho semená obsahujú látku sylamarín, ktorá má nespočetné množstvo pozitívnych účinkov. Regenerácia pečene pritom nie je ani zďaleka jediným benefitom tejto rastliny.

 

 • Podporuje regeneráciu pečene
 • Zvyšuje citlivosť organizmu na inzulín a reguluje hladinu cukru v krvi
 • Podporuje tvorbu materského mlieka
 • Zvyšuje nízky krvný tlak
 • Lieči kožné problémy – alergie, ekzémy, ružienku, žihľavku…
 • Má protizápalové, antibakteriálne a antivírusové účinky 
 • Obsahuje antioxidanty 
 • Znižuje „zlý“ cholesterol
 • Zlepšuje trávenie
 • Má priaznivý vplyv na mineralizáciu kostí
 • Podporuje imunitu

 

Bodliak s výnimočnými vlastnosťami 

 

Hlavnou prednosťou Ostropestreca mariánskeho je látka sylamarínNachádza sa výhradne v šupkách semien, a to až v 70 – 80 %.  Ide o silný antioxidant, ktorý pôsobí protizápalovo, antibakteriálne a antivírusovo. Práve sylamarín stojí za väčšinou pozitívnych účinkov tohto bodliaka. Pestrec mariánsky ďalej obsahuje Omega-3, 6 a 9 nenasýtené mastné kyseliny, ktoré sú nevyhnutné pre správne fungovanie kardiovaskulárneho systému

 

Jediný skutočne účinný na pečeň

 

Ostropestrec je v súčasnosti považovaný za jediný overený prírodný liek na liečbu pečene. Je ideálny ako prevencia, pomôže vám však i pri už existujúcich problémoch. Bodliakové semená sa používajú aj priamo v nemocniciach pri otravách jedlom, hubami, dokonca aj po uhryznutí hadom. Sylamarín pečeň regeneruje, detoxikuje a zlepšuje jej funkcie

 

Olej alebo semená?

 

Pri liečbe spomínaných zdravotných problémov sa ako účinnejšie ukazujú semená. Olej samozrejme nie je taktiež na zahodenie. Látka sylamarín sa však do tela vstrebáva omnoho lepšie, ak je konzumovaná spolu s drvenými semenami. Tie sú navyše jedinou možnosťou ako tento bodliak dostať do tela. Už toľko krát spomínaný sylamarín z nich totiž robí nezničiteľné semienka. Inak povedané, nemáte šancu ich rozhrýzť. 

 

Kedy to s Pestrecom nepreháňať

 

Pestrec mariánsky zvyšuje tlak, preto je vhodný hlavne pre ľudí, ktorí majú problémy s nízkym tlakom. Naopak, ak vás trápi ten vysoký, s konzumáciou semien, oleja alebo čaju to nepreháňajte. Opatrní by mali byť tiež diabetici, tehotné a dojčiace ženy, ľudia, ktorí užívajú lieky na pečeň, a deti do veku 5 rokov.

 

Odporúčané dávkovanie

 

1 čajovú lyžičku (2,5g) zapite 2-3dcl vody. Užívajte 2-3 krát denne.

 

Černuška siata

 

Nigella sativa, Černuška siata, čierna rasca, Kalonji či egyptský zázrak. Tieto malé čierne semená si vyslúžili mnoho pomenovaní, dôležitejšia je však ich chuť a účinky na zdravie. Černuška siata je považovaná za zdravšiu sestru rasce a vašim jedlám dodá veľmi príjemnú chuť s nádychom exotiky. 

 

Na čo sa pripraviť po jej ochutnaní?

 

Chuť Černušky siatej sa opisuje ťažko. Niektorí jej pripisujú orieškovo-zemitú arómu, iní ju zas prirovnávajú k oreganu. Určite od nej môžete očakávať chuť jemne pripomínajúcu cibuľu a z časti možno i klasickú rascu (skutočne z časti). 

Aby ste si vedeli lepšie predstaviť, kde a ako použiť Černušku, je veľmi populárna v severoafrickej a stredovýchodnej kuchyni. Chuťovo veľmi príjemne dotvára jedlá zo šošovice, ale i iných strukovín. Hodí sa tiež ku koreňovej zelenine, tekvici a cukete.  

 

Malé, ale extra zdravé

 

Černuška siata je nazývaná aj ako egyptský zázrak. Bez toho, aby sme týmto semienkam pripisovali nadpozemské vlastnosti, môžeme s pokojným svedomím povedať, že ide o skutočne zdravú potravinu

Černuška obsahuje kombináciu silných antioxidantov: tymochinón, t-anetol, 4-terpineol a karvacrol. Už aj vedecké štúdie potvrdili, že antioxidanty slúžia ako ochrana pred vznikom mnohých závažných ochorení, ako je diabetes, rakovina, infarkt či mozgová príhoda. Antioxidanty taktiež zmierňujú zápal a čo ste možno netušili, pomáhajú správnemu fungovaniu metabolizmu, čím predchádzajú obezite. 

Jedným z účinkov Černušky, ktorý nateraz z časti potvrdzuje až 17 samostatných výskumov, je znižovanie „zlého“ cholesterolu i triglyceridov a zvyšovanie hladín „dobrého“ – HDL cholesterolu. Pri znižovaní vysokého cholesterolu sa ukázal ako účinnejší olej, pri zvyšovaní toho dobrého zas semená. 

 

Účinnejšia ako antibiotiká

 

Viacero štúdií potvrdilo taktiež to, že Černuška môže pomerne účinne bojovať proti baktériám. Ukázala sa dokonca rovnako efektívna ako klasické antibiotiká. Podľa jedného výskumu, ktorý však prebehol len v laboratórnych podmienkach, nie na ľuďoch z mäsa a kostí. 

Černuška pôsobila aj tam, kde si tradičné lieky neporadili. Išlo konkrétne o baktériu Staphylococcus aureus, izolovanej z ťažko liečiteľných rán diabetikov, ktorá je rezistentná voči antibiotikám. Černuška ju však zlikvidovať dokázala.

Niektoré výskumy naznačujú, že Černuška má tiež protizápalové účinky a môže slúžiť ako prevencia pred vznikom žalúdočných vredov, regulovať hladinu cukru v krvi a regenerovať pečeň.

 

Ako čiernu rascu užívať?

 

Už poznáte mnohé pozitíva užívania rasce, no teraz sa možno pýtate, ako ju užívať. Semienka Rasce čiernej môžete rozličnými spôsobmi. Na vnútorné použitie 2× denne 1 polievková lyžica priamo do úst a zapiť 3 dcl vody. Vhodné aj ako prídavok do rôznych jedál.

Vhodné taktiež užívať s Pestrecom mariánskym v rámci detoxikačnej kúry.

Výživové údaje na 100g:

Energetická hodnota 1084 kJ / 259 kcal
Tuk 50g z toho nenasýtené mastné kyseliny 7g
Sacharidy 11g z toho cukry 0,3g
Vláknina 12g
Bielkoviny 18g
Soľ 0,03g

 

Prečo nakupovať práve u nás?

Produkty bez zbytočnej chémie

Takmer 100% produktov skladom

Predávame len to, čo sami milujeme

Široký sortiment stále rozširujeme

Poštovné už od 2,50€

Bezpečná platba

Poštovné zadarmo už pri nákupe nad 60€

30 dňová garancia vrátenia plnej sumy

Darček pri nákupe nad 100€

Množstevná zľava 5% už od 3 objednaných kusov