Altevita himalájska ružová soľ v soľničke - jemná - 200g

Neohodnotené
Značka: ALTEVITA
€2,49
Skladom
Môžeme doručiť do:
28.1.2021
  • Himalájska ružová soľ dolovaná v Pakistane
  • Obsahuje mnoho stopových prvkov a minerálov
  • Obsahuje horčík, vápnik, fosfor, jód, selén a meď
  • Ružovo sfarbená obsahom železa
  • Výborná a veľmi jemná

Detailné informácie

Podrobný popis

Himalájsku ružovú soľ dnes pozná snáď každý, no nie každý vie, prečo je považovaná za zdravšiu. Vyšší obsah minerálov je len začiatkom. Himalájsku soľ totiž môžeme s čistým svedomím označiť za 100 % prírodný prípravok bez dodatočných úprav, pasterizácie či iných umelých zásahov. 

 

Pôvod ružovej krásky

 

Himalájska soľ skutočne pochádza z Himalájí. Vznikla prirodzeným odparovaním takzvaných horských evaporitových jazierok. Zjednodušene by sme ich mohli opísať ako lávové jazierka, v ktorých sa nachádza veľa minerálnych látok. Himalájska soľ sa ťaží zásadne ručne a čo je asi najväčšou výhodou, nie je dodatočne upravovaná. 

 

Nepozeráme sa na ružovú soľ cez ružové okuliare?

 

Nie, pozitívny vplyv himalájskej soli na zdravie sa nedá vyvrátiť. Ružová himalájska soľ je v porovnaní s klasickou kamennou soľou zdravšia, čo však neznamená, že by sme ju mali konzumovať vo väčších množstvách. Rovnako ako soľ kamenná, obsahuje aj himalájska sodík, ktorý je v nadmerných dávkach zdraviu škodlivý. Spôsobuje problémy s vysokým tlakom, zaťažuje obličky a zadržiava v tele nadmerné množstvo vody.  

 

100 % natural!

 

Čo je najväčším plusom himalájskej ružovej soli? Potom, ako je vyťažená, sa nechá vysušiť na slnku, rozdrví sa a bez akýchkoľvek iných zásahov putuje na pulty predajní. Inak povedané, nie je pasterizovaná a všetok obsah minerálov, vrátane dôležitého jódu, je čisto prírodný. Aktuálne sa udáva, že je v himalájskej soli zastúpených až 84 bioaktívnych látok.

Kamenná, teda klasická soľ, je po vyťažený pasterizovaná, sú do nej pridané protihrudkujúce látky a jód. Ten je síce zdravý, no v kamennej soli sa nachádza na úkor toho, že pri jej pasterizácii dôjde k zničeniu mnohých iných prospešných látok

 

Ako soliť s himalájskou soľou

 

Himalájska soľ je o čosi menej slaná, no jej prirodzene väčšie kryštáliky spôsobujú, že ju môžeme použiť v menšom množstve. Pri jej používaní si dajte pozor na jedno, a to, že v nadmerných dávkach nášmu telu taktiež skôr škodí.

 

Prečo nakupovať práve u nás?

Produkty bez zbytočnej chémie

Takmer 100% produktov skladom

Predávame len to, čo sami milujeme

Široký sortiment stále rozširujeme

Poštovné už od 2,50€

Bezpečná platba

Poštovné zadarmo už pri nákupe nad 60€

30 dňová garancia vrátenia plnej sumy

Darček pri nákupe nad 100€

Množstevná zľava 5% už od 3 objednaných kusov

Dodatočné parametre

Kategória: Soľ, cukor, sladidlá
Hmotnosť: 0.2 kg