Altevita bio organic matcha - zelená superpotravina - 100g

Neohodnotené
Značka: ALTEVITA
€15,92
Skladom
Môžeme doručiť do:
1.10.2020

Detailné informácie

Podrobný popis

100% Organický Bio Matcha tea

 

Čaj alebo superpotravina? Čo vlastne “mačča” je? Je to japonský mletý čaj – spravidla vytvorený zo špeciálníeho zeleného čaju. Patrí medzi najstaršie odrody japonských zelených čajov, ktoré sa tradične, viac ako 800 rokov, používajú pri zenových budhistických ceremóniách. Mačča je skutočne 100% čistý zelený čaj. Dnes sa používa tiež ako surovina do rôznych výrobkov a potravín. napríklad do  zmrzliny, talianskeho gelata, nealkoholických ovocných nápojov, latté a čokolád. Neobsahuje žiadne farbivá, prísady alebo konzervačné látky.

 

Farba a chuť je to, čím sa odlišuje od iných běžných práškových zelených čajov

 

Chuť: Mačča je sladká a jemná, s dôvtipným náznakom zvierania. Sladkosť je spôsobená prirodzene sa vyskytujúcími aminokyselinami a rastlinnou vlákninou. Oproti iným bežným práškovým zeleným čajom, týmto faktom vyniká a práve na základe toho je chuť skutočne výnimočná.

 

Farba: Mačča je výrazne smaragdovo-zelená, bežné práškové zelené čaje sú často žlto-hnedé. Je to preto, že mačča sa melie na jemný prášok na pomalo otáčajúcich sa žulových kameňoch. Je to ekologický proces, pri ktorom sa listy “nepália” takže si udržujú chlorofyl.

 

Superpotravina priamo z Japonska

 

Prečo sa o nej píše ako o super jedle? Mohli by ste o nej tiež počuť ako o “super potravine 21 storočia”. Vďačíme za to jej výnimočným nutričným hodnotám: obsahuje totiž 137krát väčšie množstvo antioxidantov ako bežný zelený čaj. Pomáha pri redukcii váhy, v dnešnej dobe je veľmi nápomocná pri prevencii civilizačných chorôb. Taktiež uľahčuje zvládanie stresu. Zlepšuje sústredenie a práve vďaka svojej práškovej forme sa vynikajúco hodí v gastronómii. Viete si ju pridať do raňajkových kaší, smoothies, koktajlov, proteínových nápojov. Vyčarujete z nej, ako pomocnej zložky, zaujímavé cheescaky, jej využitie je naozaj všestranné podľa vašej chuti a fantázie.

 

Matcha tea ako povzbudivý nápoj

 

Mačča obsahuje približne polovičné množstvo kofeínu ako rovnaké množstvo kávy. Jeho povzbudzujíci účinok trvá však podstatne dlhšie. Je to asi 6 až 8 hodín. Výnimočnosť čaju spočíva v jeho vysokom obsahu antioxidantov. Jedna šálka čaju Matcha je z hľadiska nutričných hodnôt rovnako výživná ako 10 šálok zeleného čaju. Celkom úsporná varianta, nie? Nutrične pestrá nakopávka v podobe tohto superčaju by mohla byť zaujímavou alternatívou vo vašom výživovom režime. Kto by nechcel byť plný energie a dosahovať výkony na počkanie.

 

Príprava čaju Matcha

 

Existuje teda studená a teplá varianta. V prípade pitia ako horúci čaj odporúčame použiť vodu teploty cca 70 stupňov, zaliať jeden sáčok v objeme 2-3 dcl vody. Chuť si môžete nariediť podľa osobných preferencií. V podobe studenej prípravy je vhodné miešať v šejkri v zvolenom množstve vody do 2dcl – 1,5l, závisí na tom či budete primiešavať ďalšie prísady.

Prečo si toto zelené zlato dopriať? Pretože je to fakticky overená nutričná pecka v BIO kvalite. S balíkom antioxidantov a postupným uvoľnovaním energie. Krásy plný, zelený koktajl, ktorý očistí vaše telo aj dušu.

 

Prečo nakupovať práve u nás?

Produkty bez zbytočnej chémie

Takmer 100% produktov skladom

Predávame len to, čo sami milujeme

Široký sortiment stále rozširujeme

Poštovné už od 2,50€

Bezpečná platba

Poštovné zadarmo už pri nákupe nad 60€

30 dňová garancia vrátenia plnej sumy

Darček pri nákupe nad 100€

Množstevná zľava 5% už od 3 objednaných kusov

Dodatočné parametre

Kategória: Matcha
Hmotnosť: 0.1 kg