Altevita bio kakao raw - prášok 60g

Neohodnotené
Značka: ALTEVITA
€2,59
Skladom
Môžeme doručiť do:
22.10.2020
  • Kakao patrí k starým a obľúbeným ingredienciám na celom svete
  • Cenený pre široké spektrum minerálov (draslík, železo) vitamínov a antioxidantov
  • Vynikajúci produkt, vhodný samostatne ako výborné kakao, ale
  • Aj ako prísada do kávy, čaju, jogurtu, na pečenie a pod.
  • Bio prášok z kakaových bôbov v praktickom balení
  • Skvelá súčasť do všetkých sladkostí

Detailné informácie

Podrobný popis

„Surové“ kakao je jedným z najsilnejších antioxidantov, podporuje trávenie a funkcie mozgu, chráni srdce a cievy, zlepšuje náladu a má protizápalové účinky. Raw kakao má potvrdených viac ako 11 zdravotných účinkov na organizmus, pretože si zachováva vysoký obsah flavonolov. Samozrejme, nesmieme zabúdať ani na jeho neopakovateľnú chuť.

 

8 zdravotných účinkov kakaa na ľudský organizmus

 

1. Posilňuje obranyschopnosť

Kakao je jedným z najbohatších zdrojov polyfenolov, v preklade, prírodných antioxidantov. Pozoruhodným je najmä obsah flavanolov, ktoré majú silné antioxidačné a protizápalové účinky

 

2. Znižuje krvný tlak

Polyfenoly majú priaznivý vplyv tiež na krvný tlak, a to vďaka ich schopnosti zvyšovať hladiny oxidu dusnatého v krvi. V tomto smere sa kakao ukazuje ako účinnejšie pri tých osobách, ktoré už vysokým tlakom trpia. Ako prevencia je nápomocné tiež, avšak o čosi menej.

 

3. Prevencia pred vznikom infarktu a mŕtvice

Kakao znižuje hladiny LDL cholesterolu, zvyšuje hladiny oxidu dusnatého a zároveň rozširuje a uvoľňuje cievy. Kombinácia týchto účinkov pôsobí ako silná zbraň proti všetkým druhom kardiovaskulárnych ochorení, prevažne však proti mŕtvici a infarktu. 

 

4. Podporuje funkcie mozgu

Konzumácia kakaa zlepšuje prietok krvi do mozgu, napomáha produkcii neurónov a molekúl, ktoré sú dôležité pre normálne fungovanie mozgu, a dokáže predchádzať ohoreniam, ako je Parkinsonova či Alzheimerova choroba.

 

5. Zlepšuje duševnú pohodu

Flavonol tryptofán upokojuje, zmierňuje stres, zlepšuje náladu a má priaznivý vplyv na produkciu takzvaných hormónov šťastia. To je jeden z dôvodov, prečo všetci tak veľmi milujeme čokoládu.

 

6. Zefektívňuje liečbu diabetu II. typu

Kakao je v rámci diabetu II. typu výbornou prevenciou, avšak i liekom. Kakaové flavonoly môžu do istej miery spomaliť trávenie a vstrebávanie uhľohydrátov v črevách. Zároveň zlepšujú sekréciu inzulínu, stimulujú príjem cukru z krvi do svalov a bojujú proti zápalom.

 

7. Napomáha spaľovaniu tukov

Čokoláda a chudnutie? Áno, ak budete konzumovať kvalitný kakaový prášok alebo čokoládu, ktorá je z neho vyrobená, skutočne dokážete zefektívniť spaľovanie tukov. Kakao totiž reguluje využívanie energie organizmom a zároveň znižuje chuť do jedla.

 

8. Chráni pred vznikom nádorových ochorení

Kakao je z hľadiska obsahu antioxidantov na prvom mieste. Preto je považované za silného bojovníka proti vzniku nádorových ochorení.

 

Prečo nakupovať práve u nás?

Produkty bez zbytočnej chémie

Takmer 100% produktov skladom

Predávame len to, čo sami milujeme

Široký sortiment stále rozširujeme

Poštovné už od 2,50€

Bezpečná platba

Poštovné zadarmo už pri nákupe nad 60€

30 dňová garancia vrátenia plnej sumy

Darček pri nákupe nad 100€

Množstevná zľava 5% už od 3 objednaných kusov

Dodatočné parametre

Kategória: Kakao
Hmotnosť: 0.06 kg