Altevita bio brahmi (bakopa drobnolistá) - prášok 60g

Neohodnotené
Značka: ALTEVITA
€6,49
Skladom
Môžeme doručiť do:
30.10.2020
  • Tradične používaná bylina v ajurvéde v práškovej forme
  • Podporuje pamäť, posilňuje činnosť mozgu
  • Pomáha pri vnútornom nepokoji, nespavosti a zábudlivosti
  • Doplnková terapia pri liečbe závislostí alkoholizmu, fajčenia
  • Podporuje a zlepšuje všetky aspekty fungovania mysle

Detailné informácie

Podrobný popis

Bylinka Brahmi alebo Bacopa Monniera (Bakopa drobnolistá) patrí do základnej skupiny rastlín využívaných v ayurvédskej medicíne. Altevita BIO BRAHMI v sušenej forme slúži na prípravu čaju so širokým využitím. 

 

Znižuje stres a napätie

 

Prvým z pozitívnych účinkov bylinky Brahmi je jej schopnosť znižovať stres, úzkosť a napätie. Menšia vedecká štúdia z Indie, ktorá bola vykonaná na hlodavcoch, preukázala, že jej účinky sú porovnateľné s liekom Lorazepam, ktorý je používaný pri liečbe rôznych psychických porúch.

Brahmi znižuje hladiny kortizolu, hormónu, ktorý v nadmernom množstve spôsobuje nervové napätie a zvýšený stres. Na druhej strane dokáže údajne zvýšiť hladiny hormónov spôsobujúcich dobrú náladu. 

 

Zlepšuje pamäť a funkcie mozgu

 

Brahmi dokáže zlepšovať vetvenie a dĺžku dendritydov. Tieto nervové bunky v mozgu súvisia so schopnosťou učiť sa a zapamätávať si. Bylinka má taktiež priaznivý vplyv na rýchlosť učenia a schopnosť spracúvania informácií

Hlavnými účinnými látkami obsiahnutými v bylinke Brahmi sú bakosidy. Tie dokážu neutralizovať voľné radikály a zabrániť ich reakcii s tukovým molekulami. Tento proces je nazývaná ako peroxidácia lipidov a stojí za vznikom ochorení, ako je Alzheimerova či Parkinsonova choroba. Táto liečivka sa ukázala aj ako účinný prostriedok pri liečbe syndrómu ADHD, porúch pozornosti, agresivity, problémoch so sebakontrolou a prehnanej impulzívnosti u detí. 

 

Zmierňuje zápal a je silným antioxidantom

 

Aj keď v tomto smere neexistuje dostatok vedecky podložených štúdií, ukazuje sa, že Brahmi vďaka jej schopnosti zabrániť tvorbe zápalových cykotínov, môže zmierňovať, liečiť a predchádzať vzniku zápalov v tele. Okrem toho bojuje proti bolestiam rôzneho druhu. Spomínané bakosidy taktiež zabraňujú oxidácii buniek, čím telo chránia pred vznikom nádorových ochorení. 

 

Znižuje krvný tlak

 

Áno, aj to je jeden z možných účinkov Brahmi. Prečo iba možný? Pretože aj v tomto smere existuje málo vedecky podložených faktov. Podľa štúdií na zvieratách však Brahmi dokáže skutočne znížiť krvný tlak (systolický aj diastolický). Okrem toho napomáha lepšiemu uvoľňovaniu a vstrebávaniu oxidu dusnatého v krvi, čím rozširuje cievy.

 

Prečo nakupovať práve u nás?

Produkty bez zbytočnej chémie

Takmer 100% produktov skladom

Predávame len to, čo sami milujeme

Široký sortiment stále rozširujeme

Poštovné už od 2,50€

Bezpečná platba

Poštovné zadarmo už pri nákupe nad 60€

30 dňová garancia vrátenia plnej sumy

Darček pri nákupe nad 100€

Množstevná zľava 5% už od 3 objednaných kusov

Dodatočné parametre

Kategória: Bylinky na relax, spánok, kognitívne funkcie
Hmotnosť: 0.06 kg