Ako vám pomôže puškvorec pri tráviacich problémoch

Puškvorec obyčajný sa najčastejšie používa pri problémoch s trávením vrátane nadúvania, plynatosti, hnačke, žalúdočných vredov, kolike, prekyselenom žalúdku a celkovo nedostatočnom trávení.

Treba poznamenať, že puškvorec má aj ďalšie využitia, ktoré potvrdili mnohé štúdie.

Vyššie vymenované tráviace ťažkosti sú príznakmi mnohých nepriaznivých vplyvov ako sú baktérie, zápaly alebo dokonca hubové infekcie.

Mnohé tráviace problémy taktiež spolu súvisia a môžu byť teda navzájom priamym dôsledkom.

 

Ako vám pomôže puškvorec pri tráviacich problémoch – obsah článku

 

 

Takto dokáže Puškvorec pomôcť pri tráviacich ťažkostiach

 

Ako pomáha Puškvorec proti hnačke a hubovým infekciám

 

Puškvorec obsahuje rad fenolových kyselín (kyselina benzoová, kyselina škoricová, kyselina kávová, kyselina ferulová, kyselina galová a kyselina tanínová), Esenciálny olej, látky β-asarone a α-Asarone, ktoré potláčajú mnohé hubové infekcie a tým robia z Puškvorca terapeutickú bylinku proti mnohým tráviacim problémom, ktoré môžu spôsobovať hubové infekcie.

Hubové infekcie sú častou príčinou hnačky, ale taktiež môžu vyvolať vracanie, melénu (riedku krvavú stolicu), krvácanie, bolesť brucha a horúčku a to bez ohľadu na typ huby.

Táto inhibičná aktivita u Puškvorca proti hubovým infekciám patrí medzi veľké výhody tejto bylinky keďže na hubové infekcie sú nachylní mnohí ľudia a to predovšetkým tí so zhoršenou imunitou, vrátane diabetikov, alkoholikov a podvyživených ľudí ktorý majú oslabený organizmus.

 

Ako Puškvorec chráni pred žalúdočnými vredmi

 

Puškvorec znižuje nadbytočné množstvo žalúdočných štiav a ich kyslosť a tým bojuje proti vzniku žalúdočných vredov. Žalúdočné vredy spôsobuje taktiež helicobacter pylori, ktorý môže spôsobiť tiež vredy na dvanástniku.

V Iráne sa Puškvorec používa v tradičnej medicíne proti enzýmu ureázy, ktorý používa helicobacter ako ochranu pred poškodením žalúdočnou kyselinou.

Puškvorec pôsobí ako prírodný inhibítor ureázy a tým chráni organizmus pred nadmerným prekyselením organizmu a vznikom vredov žalúdka a dvanástniku.

 

Ako puškvorec chráni pred hnačkou

 

Hnačka môže byť spôsobená buď infekciou alebo neinfekčnou príčinou. Puškvorec obsahuje glykozidy a saponíny, ktoré sú známe svojou inhibičnou vlastnosťou proti hnačke.

Navyše sú saponíny zodpovedné za zmenu štruktúry bielkovín a tým sa stáva intestinálna sliznica odolnejšia a znižuje sekréciu.

 

Ako Puškvorec pomáha pri trávení?

 

Poruchy trávenia môžu mať mnoho príčin, od vredov až po gastroparézu spôsobenú cukrovkou alebo rakovinu žalúdka.

Teraz už viete, že Puškvorec sa používa v tradičnej medicíne proti helicobacteru pylori a bola u neho zistená antibakteriálna aktivita.

Práve tento vplyv Puškvorca môže významne pomôcť pri tráviacich ťažkostiach.

Puškvorec teda pôsobí ako prirodzené antibiotikum, takže môže znížiť symptómy v závislosti od príčiny poruchy trávenia.

 

Ako Puškvorec pomáha pri kolike?

 

Kolika je odborný výraz pre bolestivý stav v brušnej oblasti, ktorý môže byť spôsobený alergiou na určitý druh potravy, poruchami trávenia, prejedaním sa a ďalšími vplyvmi.

Na úľavu od bolesti sa používajú látky blokujúce vápnikový kanál, čím dochádza k uvoľneniu hladkého svalstva, spaziem v oblasti brucha a tým k úľave od bolesti.

U puškvorca bola taktiež zistená inhibičná vlastnosť vápnikového kanála ako aj anti-spazmická aktivita, čo môže znamenať jeho pozitívny účinok proti bolesti spôsobenej kolikou.

 

Puškvorec obyčajný – Neobyčajná bylinka a prírodná pomoc pri problémoch s trávením

 

Puškvorec sa najčastejšie používa na gastrointestinálne ťažkosti, vďaka jeho širokému spektru bioaktívnych látok. Puškvorec je možné použiť napríklad:

  • Pri tráviacich ťažkostiach (nadúvaní, plynatosti a hnačke)
  • Pri bolesti žalúdka
  • Na detoxikáciu organizmu
  • Pokiaľ zažívate nechuť do jedla
  • Vo forme liečivej pasty na opuchy a bolesti (vonkajšie použitie)

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.